Schetyna w "Gościu Wydarzeń": Środki z KPO do wyborów nie trafią do Polski

Polska została pozwana do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przez Komisję Europejską. Powodem ma być "naruszenie prawa UE przez jej Trybunał Konstytucyjny". Sprawa dotyczy wyroków TK z 2021 roku. Prowadzący zapytał Schetynę, jakie może mieć to znaczenie dla przyszłego orzeczenia tegoż trybunału w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym.

- Mam wątpliwości, czy to orzeczenie będzie - odparł poseł PO Grzegorz Schetyna i dodał, że "na razie prezydent Duda nie wysłał wniosku do TK".
- Wiemy, że tam jest spory konflikt personalny i polityczny. Nie wiadomo, czy będą w stanie zebrać się 11-osobowym składzie - stwierdził w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim. Zdaniem Schetyny Zbigniew Ziobro "ma większość w TK".

- Do wyborów ta sprawa nie zostanie załatwiona - ocenił polityk i jednocześnie zaznaczył, że w tym czasie do Polski nie trafią też pieniądze z KPO. - Wszystkie sprawy, także pieniądze europejskie są polem bitwy, wojny i łokci Ziobry i Kaczyńskiego - powiedział w programie "Gość Wydarzeń".
Dodano: Środa, 15 lutego 2023 (21:05)
Źródło: Polsat News- Polsat News
Reklama