Schetyna o PiS: Oni nie lubią Europy, źle się w niej czują

"Ich polityka zagraża obecności Polski w Unii Europejskiej. PiS w pełzający sposób myśli o tym, jak opuścić Unię Europejską. Oni nie lubią Europy, źle się w niej czują" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
Chciałbym, żebyśmy wprowadzili poprawkę mówiącą o tym, żeby uniemożliwić w czasie nocnego głosowania przeprowadzenie pomysłu referendum przez Sejm, bo jest to możliwe. Referendum jest ostatecznością, ale uważam, że warto zmienić konstytucję w taki sposób, żeby to było przez Sejm nie do przeprowadzenia. Referendum zawsze jest wariantem ostatecznym. Uważam, że nasza decyzja w 2003 roku w referendum jest wystarczająca i nie trzeba jej zmieniać - dodał gość Roberta Mazurka.
PiS chce drążyć temat polskiej granicy przed nielegalnymi uchodźcami. My jesteśmy za uszczelnieniem i zabezpieczeniem granic - argumentował polityk. Zbudują tę zaporę w taki sposób, w jaki zbudował ją Trump. Mamy nadzieję, że tak samo przegrają wybory. (...) Nie chcą dziennikarzy, robią stan wyjątkowy, tracą na tym wszyscy, którzy tam mieszkają - stwierdził gość Porannej rozmowy.
Dodano: Piątek, 15 października (10:40)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama