Sasin w "Gościu Wydarzeń": Możemy mieć pewność, że ta elektrownia powstanie w Pątnowie

Jacek Sasin opowiedział, że przez ostatnie dwa i pół miesiąca "udało się zrobić bardzo wiele" jeśli chodzi o budowę elektrowni jądrowej w Pątnowie (woj. wielkopolskie). Za budowę odpowiedzialne będzie PGE, ZE PAK oraz koreański koncern KHNP.

- Wykonany został raport możliwości, który skupia się na lokalizacji. Musimy wiedzieć, czy jest ona właściwa. Dziś możemy powiedzieć, z pewną tolerancją, że Pątnów jest miejscem, gdzie ta elektrownia może powstać. To dobra lokalizacja. Kilka kwestii wymaga oczywiście uszczegółowienia – mówił minister aktywów państwowych w programie "Gość Wydarzeń".

- Możemy mieć pewność, co do tego, że ta elektrownia będzie w Pątnowie – podkreślił. - W Davos były okazje do wielu rozmów na ten temat. Było bardzo dobre spotkanie z kierownictwem koreańskiego koncernu KHNP, który prowadzi tą inwestycję, dysponuje odpowiednią technologią – powiedział. Minister przyznał, że oprócz panelu "Droga do europejskiej suwerenności energetycznej" wziął we wtorek udział w "owocnym spotkaniu" z koreańskim ministrem, odpowiedzialnym za tę inwestycję.
Dodano: Środa, 18 stycznia 2023 (21:19)
Źródło: Polsat News- Polsat News
Reklama