Sasin: Jednym z tematów przewodnich w Davos jest bezpieczeństwo energetyczne

Piotr Witwicki zapytał Jacka Sasina o słowa Dmitrija Miedwiediewa, który powiedział, że spotkanie w ramach Światowego Forum Energetycznego w Davos jest "hańbą".

- Hańbą jest to, co Rosja wyprawia w Ukrainie i to, co realizuje Dmitrij Miedwiediew. On jest, obok Władimira Putina, główną twarzą agresji i zbrodni, które są popełniane w Ukrainie – powiedział wicepremier Sasin. - Dla nas wszystkim wyzwaniem jest, żeby pomóc Ukrainie wygrać tę wojnę, tak, aby reżim Putina raz na zawsze zrozumiał, że droga agresji jest zamknięta – dodał w programie "Gość Wydarzeń".

Wicepremier Sasin stwierdził, że "jednym z tematów przewodnich w Davos jest bezpieczeństwo energetyczne". Drugą ważną kwestią jest wojna w Ukrainie, wsparcie kraju oraz jego odbudowa po rosyjskiej agresji.

- W związku z rosyjską agresją na Ukrainę bezpieczeństwo energetyczne nabrało nowego wymiaru – powiedział. Zdaniem Sasina "udało się przyspieszyć wiele procesów" oraz "doprowadzić do praktycznego myślenia o transformacji energetycznej i bezpieczeństwie".
Dodano: Środa, 18 stycznia (20:28)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama