Ranking najbardziej nielubianych prac domoywych

Robienie zakupów spożywczych, gotowanie i mycie naczyń to statystycznie najczęściej wykonywane przez Polaków obowiązki domowe. Badania wykazały także, że na szczycie rankingu najbardziej uporczywych prac w domu znajduje się prasowanie, które wyprzedza sprzątanie łazienki i mycie naczyń. W tej kwestii kobiety i mężczyźni są zgodni.

- Z badań wynika, że prasowanie jest najbardziej nielubianą czynnością domową. Okazuje się też, że prawie połowa Polaków ma problemy z praniem rzeczy, które są trudne do prania w domu np. marynarki, spodnie. Okazuje się też, iż jest to dość stresująca czynność dla Polaków – mówi Rafał Staszkiewicz z Hi’Shine.

Wyniki badań jednoznacznie wskazują, że Polacy nie przepadają za prasowaniem. Jest to obowiązek domowy, który najchętniej przerzuciliby na swojego partnera bądź partnerkę (45% badanych). Aż 61 proc. mężczyzn przyznało, że nie lubi prasować. Panowie, jeśli mogą, unikają tej czynności. Z kolei tylko 13 proc. kobiet i 6 proc. mężczyzn uznało, że nie mają problemów z prasowaniem i robią to dobrze.
Dodano: Wtorek, 5 stycznia 2016 (12:13)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv
Więcej na temat:sprzątanie

Reklama