Rafał Bochenek w "Graffiti": Nie ma prac nad nowelizacją 500 Plus

Prowadzący "Graffiti" Grzegorz Kępka zapytał swojego gościa o niedawną wypowiedź polityka Solidarnej Polski. Tadeusz Cymański uważa, że trzeba waloryzować 500 Plus do poziomu około 800 Plus (złotych - red.). Rafał Bochenek stanowczo zaprzeczył, aby taki projekt był "na stole".

- Politycy czasem snują swoje marzenia, jeżeli chodzi o waloryzację tego programu. Nie żadnych prac w tym zakresie obecnie - dementował rzecznik. Jednocześnie zapewnił, że "rząd Prawa i Sprawiedliwości robi wszystko, aby ten program zagwarantować na kolejne lata i żeby ten program był realizowany".

Bochenek wyliczył też inne świadczenia wprowadzone przez Zjednoczoną Prawicę: - To program 500 Plus, trzynasta, czternasta emerytura, program Dobry Start, czyli wyprawka dla uczniów. Te programy, dzięki rządowi PiS są realizowane i będą realizowane w kolejnych latach - zadeklarował.

- Nie ma prac, które zmierzałyby do jakichś zmian, jeżeli chodzi o sposób wypłaty, czy kwotę wypłaty tego świadczenia 500 Plus. Poza tym, panie redaktorze, gdybyśmy zmieniali kwotę z 500 złotych na 800 złotych to byłaby to de facto likwidacja programu "Rodzina 500 Plus" - dodał rzecznik partii Kaczyńskiego.
Dodano: Piątek, 17 marca 2023 (08:35)
Źródło: Polsat News- Polsat News
Reklama