Psycholog o lękach w trakcie pandemii: Jest mnóstwo informacji, które są niepokojące dla ludzi, którzy nie są specjalistami

- Porozmawiajmy o tym, co stało się w naszych głowach, w naszych duszach, przez ten ostatni rok i kilka miesięcy pandemii. Czy po tym roku i kilku miesiącach tego strachu, lęku, obaw jest więcej czy mniej? - zapytał Bogdan Rymanowski.
- Wygląda na to, że coraz więcej. Generalnie - może zrobimy takie rozróżnienie - między duszą a ego. Ego, czyli tym, z czym się utożsamiamy na co dzień. Psychologia zajmuje się ego. Ona zdradziła duszę nawet w nazwie. Dlatego będę mówił o ego, bo na duszy znam się tylko trochę - stwierdził psycholog Wojciech Eichelberger.
- Ale wydaje się, że jest lek na ten lęk i stres. Szczepionka - stwierdził Rymanowski.
- No ale okazuje się, z zapowiedzi fachowców, że nie wiadomo na jak długo ta szczepionka działa. Nie wiadomo jak często trzeba będzie ją powtarzać. Nie wiadomo jak chroni i jak długo chroni. Być może, konieczna będzie trzecia dawka. Jest mnóstwo informacji, które są niepokojące dla ludzi, którzy nie są specjalistami. Odnoszą się tylko do własnych leków i niepokojów. I do własnej, uzasadnionej troski o własne zdrowie  - powiedział Eichelberger.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Dodano: Sobota, 12 czerwca (20:21)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama