Przychodzi baba do lekarza, a lekarz… jest online

45% pacjentów, zniechęconych tłumami w przychodniach, próbuje samodzielnie diagnozować schorzenia na podstawie zwykle nierzetelnej wiedzy z internetu. Lekarze dostrzegają problem i coraz częściej przenoszą działalność do sieci, gdzie służą fachową poradą na odległość, bez wychodzenia z domu. Czy konsultacje online to przyszłość?

Nie wszystkie problemy zdrowotne wymagają wizyty w gabinecie lekarskim. - Zdalnie możemy przeanalizować wyniki badań diagnostycznych lub omówić zagadnienia z zakresu profilaktyki. Internetowa forma kontaktu jest szczególnie ważna dla młodych matek, które chcą natychmiast skonsultować niepokojące objawy u dziecka lub zasięgnąć porady na temat jego pielęgnacji – mówi lek. med. Paulina Nowak z firmy Telemedi.co.

Marzenie pacjentów o szybkim i łatwym dostępie do lekarza powoli spełnia się dzięki nowoczesnym technologiom. Platformy telemedyczne umożliwiają sprawny kontakt ze specjalistą. Sami decydujemy, czy chcemy się z nim skonsultować natychmiast, czy wolimy umówić się na wizytę w innym, odpowiednim terminie.

Z lekarzem porozmawiamy online, używając aplikacji mobilnej na telefonie lub siedząc przed komputerową kamerą. Jeśli jej nie mamy, możemy ograniczyć się do samej rozmowy lub skorzystać z czatu.
Dodano: Wtorek, 12 kwietnia 2016 (11:45)
Źródło: Infowire.pl- infoWire.pl
Reklama