Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej pozwą państwo. Czauderna: To będzie największa taka akcja w powojennej Polsce

„Kilkuset przedsiębiorców z branży gastronomicznej przystąpiło do pozwu zbiorowego przeciwko Skarbowi Państwa. Zamierzamy do końca marca zebrać około tysiąca przedsiębiorców. Pod względem ilości będzie to największy pozew w powojennej Polsce” – powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Jacek Czauderna. "Pierwszy etap pozwu to uznanie niekonstytucyjności zamykania branży gastronomicznej. Jeżeli wygramy ten pierwszy proces w sądzie, wtedy każdy przedsiębiorca przygotuje kalkulator do wyliczenia strat. Mogą być to kwoty idące w miliardy złotych" - dodał prezes Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej.
Problemy branży gastronomicznej były tematem Popołudniowej rozmowy. Marcin Zaborski gościł w studiu RMF FM Jacka Czaudernę, prezesa Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej. Nasz rozmówca przyznał, że nie rozumie decyzji o zamykaniu lokali gastronomicznych w Polsce.
Stwierdzenia rządu, że gastronomia czy np. branża fitness jest przyczyną zachorowań, nie jest do końca prawdą. Gastronomia nie działa w 80 procentach - powiedział Czauderna.
Dodano: Środa, 24 lutego (21:27)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama