Przed sylwestrem dermatolodzy polecają zabiegi bankietowe

Zimą skóra jest przesuszona, skłonna do wyprysków i przebarwień. Żeby pozbyć się niedoskonałości, kosmetyczną regenerację warto zaplanować odpowiednio wcześniej. Ale jeśli do sylwestrowej imprezy pozostał zaledwie jeden dzień, to w tym przypadku najwięcej korzyści przyniosą tzw. zabiegi bankietowe z perłami, drobinkami złota lub na bazie kawioru. Dają one natychmiastowy efekt liftingu, nawilżenia, wygładzenia i rozjaśnienia.

Nawet najbardziej olśniewająca kreacja będzie nieestetycznie prezentować się w zestawieniu z zaczerwienioną, wysuszoną i podrażnioną skórą. By w pełni ją zregenerować, trzeba rozpocząć od intensywnego złuszczenia, ale takie zabiegi jak mikrodermabrazja czy peeling chemiczny należy wykonać co najmniej 1–2 tygodnie przed planowaną imprezą. W przedświątecznej gorączce przygotowań nie wszystkie panie miały jednak czas na to, by zadbać o siebie, a pielęgnację zwykle zostawiają na ostatnie godziny przed balem sylwestrowym. Zdaniem dermatologów najlepszą opcją „last minute” są zabiegi bankietowe.

– Wśród zabiegów bankietowych szczególnie polecane są zabiegi szybko liftingujące. Ich najważniejszym zadaniem jest napięcie skóry, rysów twarzy, zmniejszenie szorstkości i suchości naskórka oraz zniwelowanie widoczności porów. To oczywiście przełoży się na efekt finalny. Skóra dodatkowo pokryta kosmetykami kolorowymi będzie wygładzona, a makijaż będzie się trzymał całą noc – mówi Anna Drobnik, szkoleniowiec KLAPP Cosmetics.

Pielęgnacyjne zabiegi bankietowe błyskawicznie rewitalizują cerę, poprawiają koloryt skóry oraz usuwają objawy zmęczenia i codziennego stresu.

– Bardzo dobrze sprawdza się zabieg kawiorowy. Kawior jest jednym z najcenniejszych surowców kosmetycznych, najbogatszych w różne liczne składniki odżywcze. Gwarantuje więc lifting, rozjaśnienie, odżywienie, a zatem plastyczność. Polecam też zabiegi ze złotem ze względu na to, że nasze ciało będzie idealnie lśniło.
Dodano: Poniedziałek, 28 grudnia 2015 (11:47)
Źródło: Newseria Lifestyle- Newseria Lifestyle

Reklama