Prof. Zybertowicz o strategii rządu wobec pandemii: Najlepsi eksperci są zagubieni

„Rząd ma tak samo niespójną strategię wobec pandemii koronawirusa, jak większość krajów świata. Najlepsi eksperci są zagubieni” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Andrzej Zybertowicz. „Od momentu, gdy Szwedzi wybrali inną od większości krajów świata, a zwłaszcza Unii Europejskiej drogę radzenia sobie z pandemią, to mamy co pewien czas zmieniające się komunikaty - szwedzki wariant działa, szwedzki wariant nie działa, Szwedzi mają ogromną ilość zgonów w domach pomocy społecznej, szwedzka gospodarka działa” – tłumaczył prezydencki doradca. Według prof. Zybertowicza, nie ma jasności czy strategia walki z koronawirusem przyjęta przez Szwecję jest efektywna.

Prof. Andrzej Zybertowicz w programie Poranna rozmowa w RMF FM skomentował także wywiad Donalda Tuska sprzed kilku tygodni w Wirtualnej Polsce.
Donald Tusk zapytany - gdyby był na miejscu rządzących to jaką przyjąłby strategię radzenia sobie z pandemią, w szczególności chodziło o to, czy szczepienia miałyby być obowiązkowe i czy mają być obostrzenia, jak mógł wykręcał się od odpowiedzi, unikał tej odpowiedzi. Gdy kilka dni później w audycji telewizyjnej prowadzący próbował wydobyć taką odpowiedź od posła Arłukowicza to także jej nie otrzymał - powiedział prof. Zybertowicz.

Robert Mazurek dopytywał swojego gościa także o możliwość dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.
Niezależnie od sprawności merytorycznej jest niestety zawsze w dzisiejszej polityce ważny aspekt wizerunkowy. Trzeba byłoby zorientować się, czy to, jak jest postrzegany (minister Niedzielski - przyp. red.) przez cały system służby zdrowia daje mu pole manewru, skutecznego działania - odpowiedział prof. Zybertowicz.

„ W takim dynamicznym świecie jak dziś pozycja każdego z nas jest zagrożona. Moja osobista ocena jest taka, że potencjał premiera się jeszcze nie wyczerpał” – powiedział w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM prof. Andrzej Zybertowicz, prezydencki doradca.

Profesor był też pytany
Dodano: Poniedziałek, 17 stycznia (10:31)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama