Prof. Bugaj o referendum ws. konstytucji: Prezydent zabiera się do tego niefortunnie

„Mam mieszane uczucia ws. referendum, które pan prezydent chce zrobić” - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Ryszard Bugaj, ekonomista i były poseł. „Z jednej strony uważam, że konstytucja jest niezła, z drugiej strony uważam, że po 20 latach można widzieć pewne mankamenty. Ale po trzecie myślę sobie, że pan prezydent zabiera się do tego tak niefortunnie, że nic z tego nie będzie dobrego” - stwierdził gość Marcina Zaborskiego. „Pytania są prostu nietrafne” - dodał ekonomista, odnosząc się do zaprezentowanego wczoraj zestawu 15 pytań, jakie miałyby się pojawić w referendum. „Trzeba pytać o takie kwestie, co do których jest istotna wątpliwość” - uznał.

W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marcin Zaborski pytał swojego gościa o to, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński wciąż według niego nie ma z kim przegrać. „Tego bym nie powiedział. Ale jeśli przegra wybory, to przegra je nieznacznie. I to oznacza, że klincz w polityce polskiej nie zostanie usunięty. Bo to będzie opozycja bardzo mocna” – mówił prof. Ryszard Bugaj.

Rozmawialiśmy też o nowych partiach na politycznych horyzoncie. Jak stwierdził nasz gość, „czeka już długo na nowe ugrupowanie”. „Trochę zaczynam tracić nadzieję, że się doczekam” – żartował. Wykluczył poparcie ewentualnej inicjatywy Ryszarda Petru, nie do końca przekonuje go również zapowiadane przedsięwzięcie Barbary Nowackiej. „Nie mogę zapomnieć, że była ‘wice-Palikotem’” – tłumaczył Bugaj.
Dodano: Środa, 13 czerwca 2018 (18:56)
Źródło: RMF

Reklama