Prezydent Grudziądza: Będę apelował do mieszańców, żeby ograniczyli wizyty na cmentarzach

„Będę apelował do mieszkańców, jeżeli ta dynamika (wzrostu zakżeń- red.) się utrzyma, a pewnie się utrzyma, żeby ograniczyć odwiedzanie cmentarzy” – powiedział Maciej Glamowski w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM.
Prezydent Grudziądza zwrócił też uwagę na trudną sytuację miejscowego szpitala. „Poziom długu w stosunku do końcówki 2019 r. spadł o ok. 30 mln zł w stosunku do końcówki 2019 r. spadł o ok. 30 mln zł. Ale oczywiście sytuacja szpitala jest nadal bardzo trudna, jeśli mówimy o sytuacji finansowej. Poziom zadłużenia szpitala przekracza 400 mln zł” – powiedział Glamowski.
Marcin Zaborski zapytał też swojego gościa o to, czego na przykładzie Grudziądza mogą nauczyć się inne miejscowości, które zaraz znajdą się w „czerwonej strefie”. „Bariera braku personelu jest problemem, z którym każdy, kto odpowiada za taką placówkę, prędzej czy później się zderzy, albo już się zderzył. To samo dotyczy komunikacji miejskiej, bo myślę, że brak taboru czy kierowców też jest problemem, nie tylko Grudziądza” – odpowiedział prezydent Grudziądza.
Dodano: Środa, 14 października 2020 (19:29)
Źródło: RMF

Reklama