Prezes PGE w "Gościu Wydarzeń": Energia jądrowa zapewni konkurencyjność gospodarki

- Transformacja energetyki jest niezbędna aby chronić środowisko, aby chronić czyste powietrze, ale zarazem inwestowanie w energetykę odnawialną i niskoemisyjną ma być jednym z głównych kół zamachowych gospodarki europejskiej ale także światowej - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE, w programie "Gość Wydarzeń".

Przypomniał, że PGE prowadzi wspólny projekt z największym prywatnym producentem energii elektrycznej firmą ZE PAK i z partnerem koreańskim. Zapowiedział, że w panelu dotyczącym energii z elektrowni atomowej w Pątnowie uczestniczyć będzie strona koreańska a także minister energii.

- Pamiętajmy, że bezpieczna, suwerenna energetycznie Polska, to Polska niezależna, silna, która będzie mogła samostanowić, a także produkować energię po kosztach znacznie niższych niż dzisiaj - dodał. Przypomniał, że jądrowa produkcja energii jest pozbawiona kosztów emisji CO2.

- W sposób oczywisty produkcja ze źródeł jądrowych będzie produkcją tańszą dla klientów, a tym samym dla polskiej gospodarki, przez co będzie się ona mogła rozwijać, będzie mogła konkurować z gospodarkami innych krajów europejskich i na świecie - powiedział w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.
Dodano: Wtorek, 17 stycznia 2023 (21:02)
Źródło: Polsat News- Polsat News
Reklama