Prezes Fundacji Integracja: Kibicujemy matkom w Sejmie. Skończył się czas dawania szansy

"Rodzice już nie mają siły. Skończył się chyba ten czas dawania szansy" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja i wiceprezes Koalicji na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością odnosząc się do trwającego protestu. "Kibicujemy matkom w Sejmie" - zapewnił. "W ostatnich dwóch latach spotykamy się nieustająco. Mnóstwo dobrych rozwiązań jest w szufladach i na półkach" - zauważył gość Marcina Zaborskiego. "Mamy rozwiązania, wiemy co zrobić, tylko brakuje woli politycznej" - ocenił.

„Chce pan pracować dalej w Krajowej Radzie Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych?” – pytał swojego gościa w internetowej części Popołudniowej rozmowy Marcin Zaborski. „Chcę, bo jest to wartościowe ciało, mnóstwo kapitalnych ludzi, którzy mają ogromna wiedzę z różnych obszarów” – mówił Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja, sygnatariusz zarówno porozumienia organizacji osób niepełnosprawnych z rządem, jak i listu protestacyjnego przeciwko wykorzystywaniu tej decyzji politycznie.

„W takich sytuacjach nie należy tak dalej postępować, czyli Krajowa Rada i to, co my oceniamy, doradzamy, jest w ramach naszych kompetencji i jesteśmy do tego powołani. I to, co ustalamy, zostaje jedynie dla pełnomocnika rządu” – stwierdził. Jak zadeklarował, przedstawiciele organizacji w Radzie mają spotkać się i porozmawiać o tym, co zrobią dalej w tej sprawie.

Pawłowski mówił też o „pułapce rentowej”. „Strach przed utratą renty sprawia, że ok. miliona osób z niepełnosprawnością mogących pracować, szukających takiej możliwości, siedzi w domu i żyje z renty. I to jest pewnego rodzaju wyzwanie systemowe” – tłumaczył. „Czujemy się w wielu przypadkach jak petenci” – dodał gość RMF FM.
Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 (19:03)
Źródło: RMF
Reklama