Posiłki gotowane na tej wodzie są najsmaczniejsze!

Kucharze na całym świecie przekonują, że potrawy przygotowywane na bazie wody filtrowanej są smaczniejsze. Znani restauratorzy i eksperci kulinarni w Europie od lat gotują wyłącznie na niej. Ostatnio zwyczaj filtrowania staje się coraz bardziej popularny także w Polsce.

- Wykorzystywanie wody filtrowanej ma sens! W wielu miejscach na świecie nie tylko podaje się filtrowaną wodę swoim klientom za darmo, lecz także używa się jej w trakcie eksploatacji profesjonalnych sprzętów kuchennych, zarówno ekspresów, jak i pieców konwekcyjnych, po to, żeby ta woda była bardziej delikatna, bardziej miękka. Prosty przykład – gdy gotujemy wodę kranową w dzbanku kuchennym, prędzej czy później na dzbanku pojawi się charakterystyczny osad. Kiedy używamy wody filtrowanej, tego osadu nie będzie - mówi Grzegorz Łapanowski, kucharz i ekspert kulinarny.

A co z butelkowaną wodą mineralną? Ta, choć może zawierać wartościowe dla organizmu minerały, jest droższa, zaś plastikowe butelki – nieekologiczne. Alternatywą dla osób, które nie lubią smaku wody kranowej, a nie chcą narażać się na niepotrzebne koszty lub zanieczyszczanie środowiska, jest także woda filtrowana.
Dodano: Poniedziałek, 5 maja 2014 (05:01)
Źródło: Newseria Lifestyle- Newseria Lifestyle

Reklama