Podcast Olimpijski
- Zobacz film W ostatnim odcinku Podcastu Olimpijskiego gości Kajetan Duszyński, który na ostatnich igrzyskach w Tokio, finiszując na ostatniej zmianie, w brawurowym stylu zapewnił polskiej sztafecie mieszanej 4x400 metrów złoty medal. W rozmowie z Aleksandrą Szutenberg opowiada nie tylko o kulisach tego historycznego sukcesu, ale też o doktoracie z biotechnologii, swojej pasji do terrarystyki czy ostatnich wcieleniach w rolę modela! – Miałem w swoim życiu parę propozycji dotyczących sesji, ale przede wszystkim chcę zajmować się tym, co mnie najbardziej interesuje – podkreśla swoje zamiłowanie do sportu.
- Zobacz film Gościem najnowszego odcinka Podcastu Olimpijskiego jest Joanna Wołosz. W siatkówce klubowej osiągnęła wszystko – m. in. dwukrotnie triumfowała w Lidze Mistrzyń, jest wielokrotną mistrzynią Włoch i Polski, a także triumfatorką Klubowych Mistrzostw Świata. Z reprezentacją Polski czeka ją pierwszy w życiu występ na igrzyskach olimpijskich. O sukces może być łatwiej dzięki znakomitym nastrojom, jakie panują w kadrze. – Od czasów, gdy selekcjonerem kadry jest Stefano Lavarini, atmosfera jest bardzo dobra – przyznaje rozgrywająca polskiej reprezentacji. W rozmowie z Aleksandrą Szutenberg opowiada jednak nie tylko o swoich największych sportowych sukcesach, ale też zdradza swoje dziecięce marzenia i opowiada o udziale w konkursie miss.
- Zobacz film Kolejny reprezentant Polski w siatkówce w Podcaście Olimpijskim! Na poprzednich mistrzostwach Europy Wilfredo León nie tylko sięgnął z kadrą po złoty medal, ale został też wybrany MVP turnieju. W rozmowie z Aleksandrą Szutenberg opowiada m. in. o swojej młodości na Kubie, zainteresowaniach poza siatkówką, a także w jaki sposób nauczył się języka polskiego. – Żona pilnowała mnie, bym codziennie z kimś rozmawiał, nie chował się. Oglądaliśmy też polskie filmy, słucham muzyki. Najwięcej jednak uczę się na kadrze. Polski język jest tu w każdej sekundzie, nie ma szans, by mówić po angielsku – wyznaje przyjmujący polskiej kadry. W rozmowie odpowiada również na pytanie, w ilu procentach czuje się Polakiem.
- Zobacz film W najnowszym odcinku Podcastu Olimpijskiego gościmy mistrzów świata i Europy w wioślarstwie – Dominika Czaję i Mateusza Biskupa. Do naszego programu zawitali tuż po zdobyciu brązowego medalu w czwórce podwójnej na mistrzostwach Europy w węgierskim Szeged. – Mamy pewien niedosyt, który na pewno przekujemy w jeszcze cięższą pracę – zapewnia Dominik. Wioślarze w rozmowie z Aleksandrą Szutenberg opowiadają o swoich przygotowaniach do igrzysk w Paryżu, o tym, jak świętowali największe sukcesy, a także o miejscu, które spokojnie mogliby nazwać swoim drugim domem.
- Zobacz film Zdobył mistrzostwo świata i Europy, a na igrzyskach występował dwukrotnie. W siatkarskiej kadrze Polski Grzegorz Łomacz jest od 15 lat i właśnie szykuje się do kolejnego reprezentacyjnego sezonu. – Jestem z pokolenia bardziej doświadczonych zawodników, ale czuję się dobrze w grupie i z młodszymi siatkarzami mam dobry kontakt. Czuję się, jakbym miał dziesięć lat mniej – wyznał w rozmowie z Aleksandrą Szutenberg rozgrywający reprezentacji Polski. W mediach nie udziela się często, ale specjalnie dla Interii opowiedział o wrażeniach z gry w kadrze, ulubionych momentach na zgrupowaniach, relacjach z Nikolą Grbiciem, a także o perspektywach po zakończeniu kariery.
- Zobacz film Gośćmi najnowszego odcinka Podcastu Olimpijskiego są mistrz olimpijski w chodzie Dawid Tomala i wicemistrzyni świata, a na co dzień lekarka, stażystka radiologii - Katarzyna Zdziebło. W rozmowie z Aleksandrą Szutenberg zdradzą, "gdzie byli, gdy ich nie było", dlaczego nie tylko trenują, ale też pracują i o co będzie nomen omen "chodzić" w olimpijskim mikście. – Dla nas jest to coś nowego, ciekawego, ale też bardzo trudnego - wyznał mistrz olimpijski z Tokio, który otwarcie mówi o tematach trudnych, kontrowersyjnych, ale też przywołuje sporo anegdot ze swojego nie tylko sportowego życia.
- Zobacz film W Podcaście Olimpijskim zagościła kolejna polska nadzieja medalowa! Aleksandra Mirosław to dwukrotna mistrzyni świata, dwukrotna mistrzyni Europy, a także rekordzista świata we wspinaczce na czas. W rozmowie z Aleksandrą Szutenberg opowiada o swojej największej słabości, o tym, czy łatwo jest żyć z mężem-trenerem, a także o… treningach w remizie. - Kompletnie mi to nie przeszkadza. To było do 2017 roku w Lublinie jedyne miejsce odpowiedniej wysokości, gdzie można było wstawić ścianę 15-metrową do uprawiania mojej konkurencji – szczerze wyznaje zawodniczka.
- Zobacz film W Podcaście Olimpijskim nie zwalniamy tempa! Najnowszym gościem Podcastu Olimpijskiego jest Anna Kiełbasińska. Lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich ma na swoim koncie srebrny medal igrzysk olimpijskich z Tokio i wicemistrzostwo świata w sztafecie, a także indywidualnie brązowy medal mistrzostw Europy w biegu na 400 metrów. W rozmowie z Aleksandrą Szutenberg opowiada jednak nie tylko o sportowych przygotowaniach, ale też sferze mentalnej. – Z moim obecnym trenerem uczę się jak funkcjonuje partnerska relacja, taka prawdziwa. Metodą prób i błędów czuję, że dojrzewam nie tylko jako zawodnik, ale też jako osoba – przyznała lekkoatletka.
- Zobacz film W nowym odcinku Podcastu Olimpijskiego pojawiła się wicemistrzyni świata oraz Europy w pływaniu. Dla Katarzyny Wasick igrzyska w Paryżu będą piątymi w jej karierze, a sezon olimpijski rozpoczęła od zdobycia brązowego medalu na mistrzostwach świata w Dausze. Czy forma nie przyszła za szybko? – Myślę, że nie. Jeśli wejdziemy na pewien poziom, to łatwiej jest na nim pozostać. Zdecydowanie trudniej jest na niego wejść – przyznała pływaczka. W rozmowie z Aleksandrą Szutenberg opowiada m. in. także o tym jak i gdzie poznała swojego męża, a także o swoim „amerykańskim śnie”.
- Zobacz film Mistrzyni olimpijska w Podcaście Olimpijskim! W najnowszym odcinku gościem Aleksandry Szutenberg jest Natalia Kaczmarek, która na poprzednich igrzyskach wywalczyła złoty i srebrny medal. Wicemistrzyni świata w biegu na 400 metrów opowie o początkach sportowej kariery, treningach przed Paryżem, a także narzeczeństwie z lekkoatletą Konradem Bukowieckim. – Poznaliśmy się bliżej na obozie w RPA. Tam zaczęliśmy ze sobą bardziej rozmawiać, zakolegowaliśmy się. Lekkoatletyczne środowisko jest hermetyczne, wszyscy się znają, dużo czasu spędza się razem, więc to było naturalne.
- Zobacz film W kolejnym wydaniu Podcastu Olimpijskiego gościmy dwie wyjątkowe postaci. Karolina Naja i Anna Puławska to multimedalistki olimpijskie, mistrzynie świata i mistrzynie Europy, a także wielokrotne medalistki tych imprez. W rozmowie z Aleksandrą Szutenberg opowiedzą o tym, jak wygląda trening w jednej z najbardziej profesjonalnych kadr świata, dlaczego o 7 rano wskakują w śnieg, a także o anonimowości w sporcie. – Pracuję tylko nad strefą sportową, nie pracuję zbytnio nad wizerunkiem. Tak się ukształtowałam jako młody sportowiec i takie podejście mi służy – wyznała Karolina Naja, czterokrotna medalistka olimpijska i jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek w historii.
- Zobacz film W najnowszym odcinku Podcastu Olimpijskiego gościmy Piotra Liska - multimedalistę mistrzostwa świata, absolutnego rekordzistę Polski, człowieka z uśmiechem szerszym niż Julia Roberts i… sportowego świra! – Wymaga tego ode mnie moja konkurencja, skok o tyczce. Nie do końca musimy być normalni, żeby dać się ponieść tej tyczce tak wysoko i później spadać. To jest ekstremalne i chyba mówi samo za siebie – wyznaje Piotr Lisek. W rozmowie z Aleksandrą Szutenberg zdradza, czy żałuje udziału we freak fight, opowiada, jak bawią się lekkoatleci, a także o swoich sportowych planach, wykraczających daleko poza igrzyska olimpijskie w Paryżu.
- Zobacz film W Podcaście Olimpijskim zagościła liderka siatkarskiej reprezentacji Polski, Magdalena Stysiak! To przy jej dużym udziale kadra wywalczyła minionego lata brązowy medal Ligi Narodów, a przede wszystkim przepustkę na tegoroczne igrzyska w Paryżu. - Nadal ciężko mi w to uwierzyć. Myślę, że dopiero jak tam pojadę, uświadomię sobie, że jestem na igrzyskach – wyznaje siatkarka reprezentacji Polski. W rozmowie z Aleksandrą Szutenberg zdradza kulisy sukcesu w turnieju kwalifikacyjnym i opowiada o swojej relacji z trenerem Stefano Lavarinim. Sporo mówi też o swoim pozasiatkarskim wcieleniu – m.in. pierścionku zaręczonym... i podejściu mierzącej 203 cm wzrostu kobiety do… chodzenia w szpilkach.
- Zobacz film Nowy rok z Podcastem Olimpijskim zaczynamy z przytupem! Adrianna Sułek-Schubert dla jednych jest wzorem i inspiracją, a dla innych egoistką. Wicemistrzyni świata i wicemistrzyni Europy w lekkoatletycznych wielobojach jest w dziewiątym miesiącu ciąży, ale bez przerwy szlifuje olimpijską formę. - Mały człowieczek we mnie czuje się lepiej niż ja, bo to ja odczuwam te dolegliwości, gdy sprzedaje mi kopniaki. Święty spokój mam cztery godzinny dziennie, gdy jestem na treningu. Wtedy on się czuje chyba najlepiej - wyznaje lekkoatletka w rozmowie z Aleksandrą Szutenberg.
- Zobacz film Lepszego gościa Podcastu Olimpijskiego na ostatni w tym roku odcinek nie mogliśmy sobie wymarzyć! Wicemistrz świata, mistrz Europy, triumfator Ligi Narodów i trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów – to siatkarski dorobek Łukasza Kaczmarka. Utytułowany atakujący reprezentacji Polski nie miał jednak oczywistej drogi do medali największych imprez. Juniorskie sukcesy święcił w „plażówce”, a w 2019 roku jego życie zawisło na włosku. Na boisku - „zadziora”, w życiu prywatnym - przykładny mąż i ojciec, praktykujący katolik i facet, który też płacze. Jaki jest naprawdę? Odpowiada sam zainteresowany. Aleksandra Szutenberg w rozmowie z siatkarzem ZAKSY porusza sporo wątków pozasportowych, a Łukasz Kaczmarek odpowiada z rozbrajającą szczerością i bez tabu.
- Zobacz film W najnowszym wydaniu Podcastu Olimpijskiego najmłodszy dotychczas gość. Ksawery Masiuk ma 18 lat, ale już zdołał zdobyć brązowy medal mistrzostw świata seniorów i wywalczył dwie przepustki na igrzyska olimpijskie w Paryżu. – Nie nastawiałem się na kwalifikację olimpijską podczas mistrzostw Polski, ale zaskoczyłem sam siebie – szczerze wyznaje pływak, który podczas tych zawodów wywalczył sześć medali, z czego aż pięć złotych.
- Zobacz film W najnowszych odcinku Podcastu Olimpijskiego nowość - dwie sportsmenki! Aleksandra Szutenberg rozmawia z połową złotej drużyny szpadzistek - Ewą Trzebińską i Martyną Swatowską-Wenglarczyk. Razem z Renatą Knapik-Miazgą i Magdaleną Pawłowską wywalczyły w tym roku złoty medal mistrzostw świata. W rozmowie dowiemy się nie tylko o tym, dlaczego to właśnie szermierka jest sportem, który pokochały. - Koleżanka z drużyny powiedziała, żebyśmy opowiedziały o ostatnim skandalu, także będzie się działo - zapowiada Trzebińska.
- Zobacz film Gościem nowego odcinka Podcastu Olimpijskiego jest najbardziej skuteczny polski sportowiec ostatniej dekady. Wojciech Nowicki wystartował w dziesięciu wielkich imprezach i z każdej przywiózł medal. Ale to nie rzut młotem był sportem, który chciał uprawiać od dziecka. - Jako chłopiec pragnąłem zostać piłkarzem lub strażakiem. Po trzech latach treningów w Jagiellonii Białystok stwierdziłem, że to nie to. Jestem indywidualistą, co bym nie robił, wolę pracować sam na swój rachunek.
- Zobacz film Wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i Europy oraz… wielka fanka Arsenalu. Katarzyna Zillmann zagościła w Podcaście Olimpijskim Aleksandry Szutenberg. O sporcie było wiele, ale tematyka rozmowy dotyczyła również innych istotnych spraw. – Jak ja powiem, że mam dziewczynę, to ludzie od razu to zauważają i myślą, że ja się afiszuję. A ja tego nie podkreślam, po prostu mówię to w rozmowie jak miliony innych ludzi.
- Zobacz film Na igrzyskach olimpijskich w Tokio sprawił niespodziankę, wywalczając brązowy medal w zapasach. Tadeusz Michalik przyznał, że samo wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej było dla niego bardzo dużym zaskoczeniem. Nie ukrywa jednak, że sport jest tylko jedną z jego największych pasji, drugą jest praca na roli. – Wrzucam dużo filmików z pracy na gospodarstwie u rodziców. Chciałem pokazać, że to, co od dziecka robiłem, po igrzyskach nadal robię: pomagam rodzicom.
Podcast Olimpijski. Kajetan Duszyński – naukowiec na bieżni
W ostatnim odcinku Podcastu Olimpijskiego gości Kajetan Duszyński, który na ostatnich igrzyskach w Tokio, finiszując na ostatniej zmianie, w brawurowym stylu zapewnił polskiej sztafecie mieszanej 4x400 metrów złoty medal. W rozmowie z Aleksandrą Szutenberg opowiada nie tylko o kulisach tego historycznego sukcesu, ale też o doktoracie z biotechnologii, swojej pasji do terrarystyki czy ostatnich wcieleniach w rolę modela! – Miałem w swoim życiu parę propozycji dotyczących sesji, ale przede wszystkim chcę zajmować się tym, co mnie najbardziej interesuje – podkreśla swoje zamiłowanie do sportu.