#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Pleśń na produktach spożywczych. Dlaczego jest tak szkodliwa?

Jeśli na owocach albo pieczywie pojawi się pleśń, nie nadają się już do spożycia. Warto pamiętać, że w większości przypadków cały produkt jest zainfekowany. Nie pomoże odkrojenie spleśniałego kawałka. Gdy na owocu zauważymy nawet małą plamkę pleśni, trzeba go niestety wyrzucić. Strzępki grzyba w miąższu są prawie niewidoczne, ale i tak mogą doprowadzić do zatrucia.
Najczęściej pleśń pojawia się na chlebie, warzywach, owocach, w konserwach i przetworach. Częstym błędem jest stosowanie do przetworów lekko zepsutych owoców. Jeśli nie nadają się już do jedzenia, nie powinno się także robić z nich dżemów. Ryzykujemy w ten sposób zatrucie.
Dodano: Poniedziałek, 27 czerwca 2022 (11:05)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:pleśń
Reklama