Paweł Soloch w "Graffiti" o szczycie NATO i specjalnej odprawie z udziałem prezydenta

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch mówił w "Graffiti", że kolejnym tematem podczas szczytu NATO będzie rozszerzenie sojuszu o Szwecją i Finlandię. 

- Ten proces może potrwać. Widać, że ten proces, ze względu na postawę Turcji nie jest taki oczywisty. Do szczytu zostało bardzo niewiele czasu, czy do tego momentu będą już na tyle wiążące ustalenia, że decyzja pozytywna zapadnie, to zobaczymy - tłumaczył. 

- My jesteśmy zainteresowani tym, aby Szwecja i Finlandia były w NATO. Wspieramy ten proces - powiedział. Dodał, że kwestie stałej obecności wojsk USA w Polsce "nie są istotą szczytu". 

Na poniedziałek zaplanowano specjalną odprawę najwyższych dowódców sił zbrojnych z udziałem prezydenta. Spotkanie odbywa się po trzech latach przerwy. 
 
- Takie odprawy odbywały się przed pandemią co roku. Kontekst jest oczywisty, bo od dwóch lat mamy do czynienia z kolejnymi kryzysami takimi jak pandemia, wojna hybrydowa na granicy z Białorusią oraz wojna w Ukrainie.  To nie tylko podsumowanie, wnioski ale i rekomendacje, które pan prezydent będzie chciał przedstawić - skomentował Soloch. 
Dodano: Poniedziałek, 13 czerwca (09:35)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama