Padniesz i będziesz dalej ćwiczył? CrossFit - ekstremalny trening

Bieganie, pływanie, jazda na rowerze, podnoszenie ciężarów, gimnastyka - i to wszystko w jednym, ekstremalnym treningu. Taki jest właśnie CrossFit. Ci, którzy zdecydują się na tę formę aktywności fizycznej, muszą wiedzieć jedno: wymaga ona żelaznej woli i gotowości na testowanie granic wytrzymałości własnego ciała.

- CrossFit to program kondycyjno-siłowy, a zarazem sport - wyjaśnia Miłosz Staworzyński, trener CrossFit Genius Level 1. - Odchudzanie i wyrzeźbienie ciała jest efektem ubocznym tego treningu; główny cel to poprawa sprawności fizycznej - dodaje specjalista. Dla szybkiego efektu ważna jest również odpowiednia, indywidualnie dobrana dieta.

CrossFit cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Ostry, dynamiczny trening przez wielu traktowany jest jako alternatywa dla "nudnej" siłowni. Dla tych, którzy chcą zmierzyć się z tego rodzaju ćwiczeniami, istotna może być informacja, że w CrossFit stosowane jest tak zwane skalowanie - czyli dostosowywanie obciążenia do poziomu danej osoby. Chodzi o to, by nawet początkujący uczestnik treningu mógł ćwiczyć bezpiecznie.
Dodano: Czwartek, 26 lutego 2015 (09:56)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv
Więcej na temat:crossfit | jak schudnąć
Reklama