Oszuści próbują wyłudzić pieniądze na "bon turystyczny". Policja, ministerstwo i Polska Organizacja Turystyczna ostrzegają

Warszawa. Ustawa o bonie turystycznym dopiero co weszła w życie, a oszuści już próbują swoich sił i zachęcają na skorzystanie z voucherów wakacyjnych. Przed takimi przypadkami przestrzega Ministerstwo Rozwoju i Polska Organizacja Turystyczna.

- Kiedy pojawiają się nowe rozwiązania systemowe, rządowe, pojawiają się oszuści, którzy juz myślą i kombinują w jaki sposób naciągnąć ludzi – przyznał insp. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.

Oszuści oferują wykorzystanie bonu, który rzekomo pokryje kilka z dni urlopu, a za resztę trzeba dopłacić znaczące kwoty.

- Do momentu, kiedy nie będzie wiarygodnych informacji na stronach Ministerstwa Rozwoju I Polskiej Organizacji Turystycznej, wszystkie anonimowe telefony o przystąpieniu do bonu turystycznego są nieprawdziwe – podkreślił wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

- Jeśli tylko otrzymacie państwo telefon, że należy zapłacić za bon lub za przystąpienie do bonu to proszę w to nie wierzyć – dodał Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. (TVN24/x-news)
Dodano: Poniedziałek, 20 lipca (12:22)
Więcej na temat:bon turystyczny

Reklama