Kraków gotowy na ŚDM? O tym trzeba pamiętać

Światowe Dni Młodzieży to jedno z największych wydarzeń, jakie organizuje Kraków. Jak uczula Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, należy wówczas pamiętać, że miasto w początkowych dniach przyjmie od ośmiu tysięcy do około półtora miliona gości. Zdaniem przedstawiciela miejskiej jednostki, wobec takiej liczby turystów niemożliwością jest, by Kraków funkcjonował tak, jak na co dzień. Jakich utrudnień należy się spodziewać? Jak posługiwać się identyfikatorem, a czym do pracy będą dojeżdżać urzędnicy? Zobaczcie naszą rozmowę z przedstawicielem ZIKiT-u.

O co chodzi z identyfikatorami?

W czasie trwania Światowych Dni Młodzieży miasto zostanie podzielone na specjalne strefy. Aby wjechać do takiej strefy ograniczonego ruchu, należy posiadać identyfikator, który można pobrać ze strony Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, a następnie samodzielnie wydrukować.

Do dyspozycji mieszkańców są różne rodzaje identyfikatorów. - Podstawowym jest identyfikator mieszkańca "M", który pozwala na wjazd do danej strefy tym ludziom, którzy są zameldowani lub wynajmują w niej mieszkanie - mówi Piotr Hamarnik z ZIKiT-u. Ważne, by mieć przy sobie dowód osobisty lub umowę najmu mieszkania.
Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 (09:00)
Źródło: INTERIA.TV- Interia.tv
Więcej na temat:ŚDM | ZIKiT | Kraków
Reklama