Noworoczne postanowienia

Sylwester i Nowy Rok to idealny moment na chwilę refleksji i sporządzenie wewnętrznego rachunku sumienia. Warto zadać sobie pytanie, co w mijającym roku udało mi się osiągnąć, a do jakiego celu chcę dążyć? Co chcę zmienić, naprawić czy porzucić? Co mi odpowiada i sprawia radość? Pytania jakże błahe, ale niezwykle pomocne. Efektem odpowiedzi na nie są bardzo popularne postanowienia noworoczne. Czy dotrzymywane?

Rzucenie palenia, mniej przekleństw i siłownia - to najczęstsze postanowienia Polaków. Pojawiają się też te bardziej kontrowersyjne. Zmienić ustrój w Polsce! - to zadanie na rok 2016 dla sympatycznej emerytki. A - jak sama zapewnia - pomogą jej w tym... przekleństwa i wódka.

Pozazdrościć można za to takim, którzy postanowień nie mają, a marzenia i cele realizują na bieżąco, z pełną motywacją oraz wytrwałością.

Dla tych, którzy marzą o postanowieniu, ale nie mają na nie pomysłu, przydatne mogą okazać się propozycje. Te banalne i bardziej wyszukane. Zawsze dobrym do osiągnięcia celem będzie przeczytanie co najmniej jednej książki w miesiącu, zrezygnowanie z oglądania telewizji czy powiedzenie sobie "stop" fast foodom. Piesze wycieczki i zostawienie auta w garażu to również bardzo korzystny pomysł, a przysłowie "Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje" na pewno będzie idealnym mottem na 2016 rok. Warto przecież wcześniej wstać i wszystkie zaplanowane prace domowe wykonać jak najszybciej.

Uśmiechaj się, bądź miły, dotrzymuj obietnic, nie zdradzaj powierzonych tajemnic, patrz rozmówcy w oczy, nie obgaduj za plecami - banały, ale jakże zapomniane. Opłaci się wziąć je pod uwagę przy planowaniu nowego roku.

Przykładów postanowień jest naprawdę dużo. Można mieć ich kilka lub kilkanaście. Można je spełniać lub co roku powtarzać te same. Można też mieć jedno, ale za to proste do zrealizowania - brak postanowień.
Dodano: Środa, 30 grudnia 2015 (15:58)
Więcej na temat:postanowienia noworoczne

Reklama