Barbara Nowacka gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej, była gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Nowacka o "daninie solidarnościowej": To oszukiwanie społeczeństwa, oni chcą zrobić show

Czy „danina solidarnościowa” pomoże osobom z niepełnosprawnościami? „To co się dzisiaj dzieje, to jest oszukiwanie społeczeństwa, że daniną od najbogatszych można zmienić świat” – mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM liderka Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka. Według rozmówczyni Marcina Zaborskiego należy zadać sobie pytanie: „Czy my chcemy uzyskać realne pieniądze, czy chcemy zrobić show? Oni chcą dzisiaj zrobić show” – podkreśliła. „Najbogatsi powinni płacić podatki wyższe niż płacą obecnie, ale nie rozumiem, dlaczego wybiera się bardzo wąską grupę, która za chwileczkę i tak ucieknie z podatkami. To show pod publiczkę, nie rozwiąże realnych problemów” – wytłumaczyła.

Podkreśliła też, że skandaliczne są dla niej obecne działania marszałka Sejmu. „To co marszałek Kuchciński wyprawia, to dręczenie ludzi, poniżanie i bezwzględne traktowanie, choć oni wybrali dramatyczną i drastyczną formę protestu” – mówiła Nowacka. „Miarą cywilizacji jest to, jak traktujemy najsłabszych” – oceniła. Stwierdziła, że pieniędzy na politykę społeczną należałoby poszukać „tam, gdzie one nie są konieczne”.

„Na przykład rozbuchane wydawanie pieniędzy na Obronę Terytorialną Antoniego Macierewicza (…) Jakby te pieniądze przeznaczyć na pomoc dla osób niepełnosprawnych, turnusy rehabilitacyjne, fizjoterapeutów i skrócony dostęp do lekarza, to powinno rozwiązać część problemów” – podkreśliła polityczka lewicy. O przyszłości SLD – które zdobywa dobre wyniki w sondażach – powiedziała: „Zobaczymy jak będzie przy wyborach”. Powiedziała także, że nowa partia w polskiej polityce powinna powstać przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
Dodano: Piątek, 18 maja 2018 (18:54)
Źródło: RMF

Reklama