Nie tylko Etna. Włoscy strażacy walczą z pożarami na terenie Sycylii i Kalabrii

Włoscy strażacy kontynuują walkę z pożarami na Sycylii i Kalabrii. Prognozy przewidują, że rekordowe temperatury będą się utrzymywać do tego dnia.
Funkcjonariusze straży pożarnej powiedzieli, że przeprowadzili 300 operacji na terenie Sycylii i Kalabrii w ciągu ostatnich 24 godzin, z pięcioma samolotami służącymi do zrzutu wody, które wspierały zespoły naziemne.
Regionalny serwis informacji rolno-meteorologicznej (SIAS) poinformował, że w środowe popołudnie temperatura w sycylijskim mieście Syrakuzy wzrosła do 48,8 stopni Celsjusza.
Władze podały, że 77-letni pasterz został znaleziony martwy w południowej Kalabrii. W raporcie stwierdzono, że był na farmie, gdzie najwyraźniej szukał schronienia ze swoim stadem. Inny rolnik zginął w pobliżu Katanii na Sycylii. Został zmiażdżony przez traktor podczas walki z pożarem.
Temperatury mogą dalej utrzymać się na wysokim poziomie w piątek i przez cały weekend. Włoskie ministerstwo zdrowia wydało ostrzeżenia przed upałami dla ośmiu miast, w tym Rzymu. Fala upałów w południowej Europie, która jest pod wpływem gorącego powietrza z Afryki Północnej, doprowadziła do wielu pożarów na Morzu Śródziemnym.
Dodano: Czwartek, 12 sierpnia (15:07)
Źródło: FIREFIGHTER HANDOUT- © 2021 Associated Press

Reklama