Nie mogli wyremontować drogi. Rząd konsultował się z... elfami!

Islandia - kraj zamieszkiwany przez około 320 tysięcy osób, z czego niemal połowa wierzy w istnienie elfów. Islandzkie elfy (zwane też "ukrytymi ludźmi" - Huldufolk) są czymś więcej niż częścią lokalnego folkloru czy atrakcją turystyczną. Wiara w te małe, niewidzialne istoty, żyjące rzekomo wśród islandzkich skał, jest tutaj na tyle silna, że potrafi wpłynąć na przebieg inwestycji infrastrukturalnych.

Elfy występują w wierzeniach i podaniach wszystkich skandynawskich ludów. O ile jednak w Norwegii, Danii i Szwecji od XIX wieku nikt nie traktuje ich poważnie, to na Islandii ogromna większość społeczeństwa nawet nie śmie z nich żartować.

Podczas budowy jednej z dróg w pobliżu Rejkiawiku, kwestia komfortu elfów została potraktowana bardzo poważnie. - W końcu uzgodniono, że elfy opuszczą skałę na tydzień i wtedy przesunie się ją o 15 metrów - mówi Magnus Sharphedinsson, ekspert w dziedzinie elfów. - To prawdopodobnie jedyny kraj na świecie, gdzie rząd prowadził oficjalne rozmowy z elfami i doszedł z nimi do porozumienia w sprawie ich miejsca zamieszkania.
Dodano: Piątek, 20 maja 2016 (09:43)
Źródło: AFP- AFP
Więcej na temat:wiara w elfy | elfy | Islandia

Reklama