49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
- Zobacz film "Chciałem w młodości być punkiem" – mówił Justynie Miś z Interii Piotr Głowacki podczas 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. "Ale to wydawało mi się za ostre dla mnie. Bardziej byłem nakierowany na kwiatki i pacyfizm. Marzyłem o byciu anarchistą, a byłem pacyfistą" – żartował. Na planie "Idź pod prąd", filmu przedstawiającego historię zespołu KSU – ważnego dla polskiego punk rocka, Piotr Głowacki spotkał się ponownie z Ignacym Lissem. "Szczęście nas spotkało po raz drugi" – mówi aktor.
- Zobacz film Przed uroczystą Galą Otwarcia 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Liliana Komorowska zdradziła Arturowi Zaborskiemu na jakim etapie są prace nad filmem dokumentalnym o Andrzeju Wajdzie, opowiedziała o swoich aktorskich planach oraz o tym, kto jak polscy aktorzy radzą sobie za oceanem. Co trzeba zrobić, aby osiągnąć sukces?
- Zobacz film Wojtek Wawszczyk podczas 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych opowiedział Arturowi Zaborskiemu o tym, dlaczego komiksy Tadeusza Baranowskiego są tak kultowe, presji związanej z realizacją filmu oraz trudnościach podczas realizacji animowanej produkcji „Smok Diplodok”. "Smok Diplodok" to nie tylko pierwsza tego typu pełnometrażowa polska animacja, ale również przełomowy dla historii polskiej kinematografii film familijny. Stoją za nim reżyser Wojtek Wawszczyk oraz studio Human Film. To pełna poczucia humoru opowieść o przygodach Diplodoka, inspirowana komiksami legendarnego Tadeusza Baranowskiego. Jej bohaterowie przemówią głosami m.in. Małgorzaty Kożuchowskiej, Borysa Szyca oraz Arkadiusza Jakubika. Żądny przygód Diplodok marzy, by życie nabrało odrobiny koloru. Na rodzinnym bagnie jest szaro i wieje nudą. Kiedy spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczej mgły, Diplodok wyrusza w niezapomnianą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić utracony porządek.
- Zobacz film Podczas 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni szefowa sekcji Gdynia Industry, Ola Salwa, rozmawiała w studiu Interii z Arturem Zaborskim o przedsięwzięciach oraz obchodzonym w tym roku 20-leciu sekcji Gdynia Dzieciom. „Ta sekcja [Gdynia Dzieciom – przyp. red.] się rozwija i rzeczywiście ten wspaniały rumor, który robią nasi mali widzowie sprawia, że nam rosną serca. W sekcji Gdynia Industry, którą się zajmuje na Festiwalu mam specjalny punkt – dwa panele dyskusyjne, które robimy w partnerstwie z dwoma istotnymi wydarzeniami branżowymi – Młode Horyzonty oraz Ale Kino. Międzynarodowy Festiwal Młodego Widza. Tam będziemy się zastanawiać w jaki sposób sprawić, aby tych filmów dla młodego widza było jak najwięcej i było jak najbardziej zróżnicowane” – mówi Ola Salwa.
- Zobacz film Natalia Szmidt w filmie „Wrooklyn Zoo” Krzysztofa Skoniecznego wcieliła się w główną bohaterkę o imieniu Zora. Dla młodej aktorki to debiut na dużym ekranie. W rozmowie z Interią podczas 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni opowiedziała o kulisach angażu, pracy na planie oraz spotkaniu z Janem Fryczem.
- Zobacz film Mateusz Okuła w filmie „Wrooklyn Zoo” Krzysztofa Skoniecznego wcielił się w postać Kosy. Młody aktor debiutuje na dużym ekranie. W rozmowie z Interią podczas 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdradził kulisy angażu do filmu oraz opowiedział o przygotowaniach do roli.
Natalia Szmidt: młoda gwiazda "Wrooklyn Zoo". Jak trafiła na plan?
Natalia Szmidt w filmie „Wrooklyn Zoo” Krzysztofa Skoniecznego wcieliła się w główną bohaterkę o imieniu Zora. Dla młodej aktorki to debiut na dużym ekranie. W rozmowie z Interią podczas 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni opowiedziała o kulisach angażu, pracy na planie oraz spotkaniu z Janem Fryczem.