"Nasz nowy dom"
- Zobacz film W kwietniu do zespołu "Naszego Nowego Domu" dołączy nowy szef ekipy budowlanej - Przemysław Oślak. To trzeci kierownik ekipy, który poza Wieśkiem Nowobilskim i Arturem Witkowskim, będzie odpowiadał za metamorfozy domów bohaterów programu. Jak wyglądał jego pierwszy dzień na planie?
- Zobacz film W kwietniu do zespołu "Naszego Nowego Domu" dołączy nowy szef ekipy budowlanej - Przemysław Oślak. To trzeci kierownik ekipy, który poza Wieśkiem Nowobilskim i Arturem Witkowskim, będzie odpowiadał za metamorfozy domów bohaterów programu. Jak wyglądał jego pierwszy dzień na planie?
- Zobacz film W kwietniu do zespołu "Naszego nowego domu" dołączy nowy szef ekipy budowlanej - Przemysław Oślak. To trzeci kierownik ekipy, który poza Wieśkiem Nowobilskim i Arturem Witkowskim, będzie odpowiadał za metamorfozy domów bohaterów programu. Jak wyglądał jego pierwszy dzień na planie?
- Zobacz film W dzisiejszym odcinku poznamy historię pani Sylwii, która samotnie wychowuje czworo dzieci: synów – Szymona, Jakuba i Mateusza oraz córkę Julię. We czwartek przeniesiemy się aż pod wschodnią granicę Polski do niewielkiej wsi Krzywowólka. Mieszka tu pani Anna z synami – dorosłym już Mateuszem i trzyletnim Adasiem oraz z córką Patrycją, zięciem i wnukami.
- Zobacz film Pani Monika i jej mąż wychowują dwóch synów: osiemnastoletniego Pawła i trzynastoletniego Michała. Kilka lat temu rodzice mieli poważny wypadek. Pan Piotr bardzo ucierpiał, miał połamany kręgosłup, do dziś nie powrócił do pełnej sprawności. Na domiar złego, ojciec rodziny zachorował na schizofrenię. Sytuacja materialna rodziny pogorszyła się drastycznie, zmuszeni byli sprzedać swoje mieszkanie i przenieśli się do starego drewnianego domu we wsi Jaroszki, nieopodal Zwolenia. W domu nie było łazienki, ogrzewali go starym piecem, nieocieplona elewacja nie zapewniała odpowiedniego schronienia zimą. Gdy Paweł miał 15 lat, z pomocą sąsiada postawił dobudówkę, w której powstała łazienka. Chłopak uczy się i pracuje, pieniądze oddaje mamie, by wesprzeć skromny rodzinny budżet. Niestety, dom popada w ruinę, podłogi są popękane i dziurawe, ogrzewanie coraz bardziej niebezpieczne. Dramatycznie brakuje miejsca – rodzina śpi w jednym pokoju. Najwyższy czas, by remontem zajęła się ekipa programu „Nasz nowy dom”!
- Zobacz film Pani Bożena uciekła od męża z czwórką dzieci. Uciekła przed alkoholem i przemocą. Nie mając się gdzie podziać, przez kilka dni cała rodzina mieszkała w stodole. Dzięki pomocy przyjaciółki matce udało się wynająć bardzo stary i zniszczony dom bez łazienki, w którym do dzisiaj wszyscy mieszkają. Gdy ojciec dzieci zmarł, rodzina odziedziczyła po nim zrujnowany budynek, który mógłby stać się ich domem. Pani Bożena ciężko pracuje, by ten własny dom doprowadzić do stanu, w którym da się w nim zamieszkać. Zgromadziła część materiałów, ale prawdziwy remont jest poza jej zasięgiem finansowym. Tymczasem właściciel wynajętego mieszkania domaga się, by rodzina w końcu się wyprowadziła. Sytuacja jest dramatyczna. Na szczęście, pewnego dnia do drzwi domu zapuka Katarzyna Dowbor na czele nadzwyczaj profesjonalnej ekipy budowlanej.
- Zobacz film W Granicach nieopodal Sochaczewa mieszka pani Aleksandra, samotna mama dwóch synów: dwudziestodwuletniego Igora i jedenastoletniego Patryka. Igor cierpi na późno zdiagnozowany Zespół Aspergera, nie nawiązuje relacji i nie uczestniczy aktywnie w życiu społecznym, żyje w swoim świecie. Pani Aleksandra pracuje, jednak ze swojej skromnej pensji zdołała jedynie wyremontować cieknący dach domu. Budynek wymaga jednak natychmiastowej interwencji, popękane ściany i zapadające się podłogi uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. W kuchni stoi niebezpieczny dla domowników i zatruwający środowisko piec ogrzewający dom. Najwyższy czas na zmiany, których dokonają Maciek Pertkiewicz i Artur Witkowski, pod czujnym okiem Katarzyny Dowbor.
- Zobacz film W pierwszym odcinku premierowej serii odwiedzimy Doły Biskupie. To niewielka wieś w województwie świętokrzyskim. W części budynku na terenie dawnych zakładów przemysłowych mieszka pięcioosobowa rodzina. Pani Anna i pan Marek z trójką dzieci. Dziewiętnastoletnia Weronika uczy się w liceum i marzy o studiowaniu polonistyki. Siedemnastoletni Kacper i jedenastoletnia Nina chorują na ciężką postać cukrzycy. Nina cierpi też na Zespół Downa. Pan Marek chciałby podjąć stałą pracę, jednak ze względu na częste podróże do szpitali może imać się jedynie dorywczych zajęć. Rodzina mieszka w zimnym, wilgotnym mieszkaniu, niedogrzanym przez stary piec. Największym problemem jest łazienka, w której jest jedynie zimna woda, a ogrzewania nie ma w ogóle. Rodzinie dramatycznie brakuje przestrzeni - do życia, do wypoczynku, do nauki. Marzenia Weroniki o studiach komplikuje fakt, że nie ma się, gdzie uczyć, bo dzieli pokój z pozostałym rodzeństwem. Na pomoc przybywa ekipa: prowadząca ten program, Katarzyna Dowbor, architekt Martyna Kupczyk i Wiesław Nowobilski na czele ekipy budowlanej.
- Zobacz film Przed nami 16. sezon programu, który daje nadzieję i realną szansę na lepsze życie. "Nasz nowy dom” to format z misją, którą realizuje doświadczona ekipa fachowców pod dowództwem Katarzyny Dowbor. Wiosną zostaną zaprezentowane 24 metamorfozy domów i mieszkań rodzin, których los wyjątkowo doświadczył. Emisja od 3 marca, w każdą środę i czwartek, o godzinie 20:05 na antenie Polsatu. Wiosną ekipa "Naszego nowego domu” odwiedzi najróżniejsze zakątki Polski, aby pomóc rodzinom, których sytuacja finansowa nie pozwala na zrealizowanie remontów swoich domów, czy mieszkań. W nadchodzących odcinkach Katarzyna Dowbor będzie musiała zmierzyć się z przejmującymi historiami rodzin, ocenić realne szanse na przeprowadzenie metamorfozy i przekazać naszym bohaterom ostateczną decyzję. W remontach pomoże jej sprawdzone trio architektów – Martyna Kupczyk, Maciej Pertkiewicz i Wojciech Strzelczyk oraz kierownicy robót Artur Witkowski i Wiesław Nowobilski.
- Zobacz film W tym roku wyjątkowo to nie ekipa programu „Nasz Nowy Dom” udaje się w podróż, tylko nasi bohaterowie odwiedzają bajkowe, świąteczne wnętrze przygotowane na ich przyjęcie. W drugiej części specjalnego odcinka bożonarodzeniowego programu „Nasz Nowy Dom” bajkowe studio odwiedzą rodziny z miejscowości: Poręba, Gwizdały, Ławeczko Nowe oraz Brzezienko. Nie zabraknie uśmiechu na twarzach naszych bohaterów i ciepłych opowieści z życia naszych rodzin w nowych domach. Oczywiście, będzie też Mikołaj (w tej roli jak zawsze Artur Witkowski) z workiem pełnym prezentów.
- Zobacz film Dzięki Telewizji Polsat i programowi „Nasz Nowy Dom” już ponad 200 rodzin mieszka w ciepłych, bezpiecznych domach. Dzieci zyskały miejsca do nauki, rozwoju i wypoczynku, dorosłym spadły z głowy troski związane ze stanem domu. Jak co roku, w okresie przedświątecznym Katarzyna Dowbor wraz architektami i kierownikami ekip budowlanych spotyka się z rodzinami, których los odmienił się dzięki programowi. Dowiemy się, jak zmieniło się życie tych rodzin, jak im się mieszka w nowych domach. Nie zabraknie rozmów o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia i planach na przeszłość. W tym odcinku gośćmi Kasi Dowbor i architektów tego programu będą rodziny z miejscowości: Jaworzno, Rożnów, Stary Karolinów i Wieliszew. Dowiemy się co słychać u naszych bohaterów i sprawdzimy, jakie prezenty przygotował nasz Święty Mikołaj!
- Zobacz film Pani Maria mieszka wraz z synem Tomaszem i wnuczką Leną w 100-letniej kamienicy w Lubartowie. Mama dziewczynki rok wcześniej wyjechała z kraju i postanowiła już nie wracać. Lenka dorasta otoczona miłością, jednak lokum, w którym żyje rodzina, pozostawia wiele do życzenia. W mieszkaniu brakuje ogrzewania, a łazienka jest w bardzo złym stanie. Na ratunek rusza ekipa programu.
- Zobacz film Rozwódka, pani Iza, samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Rodzina mieszka w Jędrzejowie, ich lokum pozostawia jednak wiele do życzenia. Wewnątrz straszą pokryte grzybem ściany, niedokończona łazienka i zniszczone po nieudolnych próbach samodzielnego remontu pokoje. Syn kobiety, Dawid, mieszka w internacie. Chociaż przyjeżdża do domu na weekendy, stara się spędzać w budynku jak najmniej czasu. Pani Iza wraz z córką wynajmuje mikroskopijne mieszkanie. Kobiecie i jej dzieciom pomogą architekt Maciek Pertkiewicz i Artur Witkowski wraz z ekipą budowlaną.
- Zobacz film Pan Jacek wraz z żoną i trójką dzieci mieszka na jednym z częstochowskich osiedli. Małżonkowie są osobami niepełnosprawnymi, którym udało się spełnić marzenie o założeniu rodziny. Ich mieszkanie nie nadaje się jednak dla pięciu osób. Na ścianach pojawia się grzyb, a prąd doprowadzono tylko do jednego pomieszczenia. Kuchnia i łazienka także pilnie wymagają remontu. Podczas gdy rodzina wypoczywa na wakacjach, ich dom odmienią Martyna Kupczyk i Wiesiek Nowobilski wraz z ekipą.
- Zobacz film Pani Barbara i jej córka Amelia mieszkają w Mogielnicy. Kobieta jest pielęgniarką z powołania, uwielbia pomagać ludziom, teraz jednak sama potrzebuje wsparcia. Zdiagnozowano u niej bowiem stwardnienie rozsiane. Kobieta chciałaby jak najdłużej zachować sprawność i umożliwić nastoletniej córce dobry start w dorosłe życie. Ich dom nie jest jednak bezpiecznym miejscem. Dziurawy dach przecieka, woda leje się na instalację elektryczną, a okna i podłogi zieją dziurami. W budynku nie ma także łazienki ani toalety. Z pomocą kobietom spieszy ekipa Katarzyny Dowbor.
- Zobacz film W bloku na dużym osiedlu w Zgierzu mieszka pani Agnieszka z córkami: Darią (17 lat) i Weroniką (14 lat). Do niedawna mieszkali tu także rodzice pani Agnieszki, którzy ciężko chorowali. Kobieta opiekowała nimi przez długi czas. Pani Agnieszka bardzo przeżyła chorobę i śmierć rodziców, sama podupadła na zdrowiu. Mieszkanie pełne jest wspomnień, ale też przesiąknięte smutkiem po stracie. Blok jest już bardzo wiekowy, instalacja elektryczna jest w fatalnym stanie, często się zapala, grozi pożarem. Okna są nieszczelne a rury gazowe w tak złym stanie, że grozi to tragedią. Ekipa programu przybywa, by zmienić warunki życia rodziny, ale też wnieść do ich świata trochę uśmiechu.
- Zobacz film Po latach poniżania i przemocy pani Angelika z pięciorgiem dzieci uciekła od męża. Schronienie znaleźli w rodzinnym domu w Karolewie, który jednak nie nadaje się do zamieszkania. Najmłodsze dzieci – czteroletni Antoś i roczny Wiktorek wymagają jeszcze stałej opieki mamy i ciepłego domu. W budynku nie ma żadnego ogrzewania, rodzina przerażona jest nadchodzącą zimą. Dach jest dziurawy, przecieka, nie ma ciepłej wody. Warunki życia są bardzo trudne, mimo to pani Angelika nie poddaje się, pracuje jako monter mebli, stara się jak najlepiej wychować dzieci. W gwarnym domu tej rodziny pojawia się Katarzyna Dowbor, a niedługo potem także architekt Martyna Kupczyk i Artur Witkowski ze swoją ekipą budowlaną.
- Zobacz film Pani Aneta samotnie wychowuje trzynastoletniego syna. Ojciec nie interesuje się chłopcem. Pani Anecie pomagał brat, który jednak zmarł dwa lata temu. Kobieta i jej syn zostali sami w domu, który jest ruiną. Przez dziurawy dach leje się woda, podłogi również mają liczne szczeliny, a kopcący piec nie zapewnia odpowiedniego ogrzewania. Nie działa również kanalizacji i nie ma ciepłej wody. Pani Aneta marzy o tym, by spokojny i zdolny Marcin wreszcie miał odpowiednie warunki do nauki. Nowy dom dla rodziny zaprojektuje Maciek Pertkiewicz, a zbuduje go ekipa Wieśka Nowobilskiego.
- Zobacz film Pani Anna i pan Jacek wspólnie wychowują dwie córeczki. Wiwiana ma ciężką postać autyzmu, młodsza, Nikola, również uczy się w szkole specjalnej. Pani Anna nie może poświęcić rodzinie tyle wysiłku i czasu, ile by chciała, ponieważ nie odzyskała pełnej sprawności po dwóch udarach. Wszyscy gnieżdżą się w maleńkim mieszkaniu w Wąbrzeźnie. Łazienka z wysoką wanną stanowi poważne utrudnienie dla pani Anny, nie wszystkie pomieszczenia są też ogrzewane. Ze względu na niewielki rozmiar mieszkanka Wojtka Strzelczyka czeka trudne zadanie.
- Zobacz film Pan Sylwester jest samotnym ojcem. Mama Emila i Lenki nadużywała alkoholu i nie interesowała się dziećmi. Podczas gdy mężczyzna pracował w innym mieście, by utrzymać rodzinę, kobieta zostawiała dzieci same w domu. Rodzeństwo było dramatycznie zaniedbane. Pan Sylwester podjął decyzję o uporządkowaniu swojego życia i walce o samodzielną opiekę nad dziećmi. Dziś żyją już spokojnie, jednak ich dom pozostawia wiele do życzenia. Rodzina śpi w jednym małym pokoju a oprócz tego ma do dyspozycji jedynie kuchnię. Nie ma łazienki ani porządnego ogrzewania. Najwyższy czas, by dzieciaki spotkało wreszcie coś dobrego – ich domem zajmą się architekt Martyna Kupczyk i kierownik Wiesław Nowobilski z ekipą budowlaną, a w tym czasie Kasia Dowbor zorganizuje rodzinie najwspanialsze wakacje.
Nasz nowy dom - Odcinek 218
W Granicach nieopodal Sochaczewa mieszka pani Aleksandra, samotna mama dwóch synów: dwudziestodwuletniego Igora i jedenastoletniego Patryka. Igor cierpi na późno zdiagnozowany Zespół Aspergera, nie nawiązuje relacji i nie uczestniczy aktywnie w życiu społecznym, żyje w swoim świecie. Pani Aleksandra pracuje, jednak ze swojej skromnej pensji zdołała jedynie wyremontować cieknący dach domu. Budynek wymaga jednak natychmiastowej interwencji, popękane ściany i zapadające się podłogi uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. W kuchni stoi niebezpieczny dla domowników i zatruwający środowisko piec ogrzewający dom. Najwyższy czas na zmiany, których dokonają Maciek Pertkiewicz i Artur Witkowski, pod czujnym okiem Katarzyny Dowbor.
Dodano:
Niedziela, 14 marca 2021 (13:28)