Narkotyk w ciastkach i cukierkach. Ofiarami mogą być dzieci!

Słodkości z marihuaną? Tak, to możliwe, ale tylko w krajach, gdzie sprzedaż konopi indyjskich jest legalna. Jednym z takich obszarów jest stan Kolorado w USA - tam nietypowe wypieki cieszą się dużym powodzeniem.

– Najlepiej sprzedają się cukierki, które zawierają dwie odmiany marihuany, oraz ciastka z marihuaną, które mają niewielką ilość tego narkotyku – mówi Holden Sprou, sprzedawca w sklepie The Growing Kitchen.

Niestety, wyroby trafiają też w niepowołane ręce. W związku z przypadkami nieumyślnego spożycia przez dzieci słodyczy z marihuaną, zaczęto zastanawiać się nad zakazem ich sprzedaży. Jednak ostatecznie władze odstąpiły od zrealizowania tego pomysłu, ale pod warunkiem, że produkty będą sprzedawane w specjalnie zabezpieczonych opakowaniach, na wypadek gdyby trafiły w ręce dzieci. Część społeczeństwa uważa, że handel tego typu wypiekami powinien być zakazany. Powstał nawet specjalny billboard, który krytykuje łączenie słodyczy z marihuaną. – Przecież nie chcielibyśmy mieć słodyczy z nikotyną – zauważa jeden z mieszkańców Denver.
Dodano: Poniedziałek, 3 listopada 2014 (11:53)
Źródło: AFP- AFP

Reklama