"Na zdrowie"

Elżbieta Sawerska to propagatorka zdrowego, naturalnego i aktywnego stylu życia oraz idei zero-waste. Pomysłodawczyni, producent i współprowadząca programy: „Ekologicznie” oraz „Gotuję nie marnuję”. W swoim najnowszym autorskim programie „Na zdrowie” uwalnia swoją ciekawską naturę i prześwietla produkty spożywcze pod kątem ukrytych w nich wartości odżywczych i właściwości leczniczych. - Za każdym razem, kiedy dowiaduję się czegoś nowego, wstaję od biurka i niczym Sherlock Holmes wymachuję dowodami przedstawiającymi supermoce danego produktu. Cieszę się niezmiernie, że w programie „Na zdrowie” mogę podzielić się wynikami mojego śledztwa i zachęcić widzów do urozmaicenia, wzbogacenia czy zmiany diety - mówi. - Mam nadzieję, że dzięki lekkiej formie programu i ciekawostkom widzowie chętniej i częściej sięgać będą po to, co zdrowe - dodaje Sawerska. Jeśli chcecie w naturalny sposób wzmocnić swoją odporność, pozbyć dokuczliwych dolegliwości, zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć zdrowiem przez długi czas, program „Na zdrowie” jest dla Was!
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"Na zdrowie": Jabłko - symbol urodzaju, płodności i długowieczności

Atrybut królewskiej władzy. Symbol urodzaju, płodności, miłości i długowieczności. Również symbol niezgody. W tradycji chrześcijańskiej symbol pokusy, pożądania i w końcu grzechu. Zakazany owoc - jabłko
W kulturach na całym świecie było i jest kojarzone z najwyższym bogactwem, płodnością i zdrowiem. Często występuje w przysłowiach, a po jego symbolikę sięgali wielcy tego świata. Beatlesi pod nazwą Apple Records założyli swoją muzyczną wytwórnię. Nadgryzione jabłko Steva Jobsa obecne na komputerach czy telefonach stało się nie tylko synonimem jakości, ale także ikoną pop kultury. Isaac Newton miał odkryć prawo powszechnego ciążenia właśnie za sprawą jabłka, które spadło mu na głowę. Big Apple, czyli Wielkie Jabłko, to inaczej najsłynniejsza metropolia świata - Nowy Jork, a symbolem narodowym Stanów Zjednoczonych zaraz obok Statuy Wolności jest apple pie, czyli okrągła tarta z jabłkami. Co tak szczególnego ma w sobie jabłko, skoro jego symbol jest tak wszechobecny?
Dodano: Wtorek, 4 stycznia (13:31)
Źródło: POLSAT GO

Reklama