Müller w "Gościu Wydarzeń" o Polskim Ładzie: Jesteśmy cały czas na wysokich obrotach, obserwujemy sytuację

W środę premier Węgier Viktor Orban zapowiedział obniżenie cen sześciu podstawowych artykułów żywnościowych do "poziomu sprzed podwyżek, czyli z połowy października". Chodzi o mąkę pszenną, cukier, olej słonecznikowy, mleko, pierś z kurczaka i udziec wieprzowy.
Piotr Müller zapytany po to, czy polski rząd rozważa podobny scenariusz regulacji cen, odpowiedział:
- Takich propozycji nie ma na stole, szukamy rozwiązań obniżających ceny poprzez obniżanie podatków. Chronimy polskie rodziny przez obniżanie podatków.

Prowadzący Marcin Fijołek odniósł się także do zamieszania wokół wprowadzenia Polskiego Ładu.
- Jesteśmy cały czas na wysokich obrotach, obserwujemy sytuację. Jesteśmy w trakcie wdrażania jednej z największych reform po 89. roku, zasadniczej zmiany ustroju podatkowego - powiedział rzecznik rządu. - Siłą rzeczy błędy mogą się zdarzać, jesteśmy po to, by na nie reagować - dodał.
Rzecznik rządu podziękował na antenie księgowym i kadrowym. - Na nich ciąży duży obowiązek i trud wdrażania Polskiego Ładu, ale to dobra reforma, bo zostawia 17 mld zł w kieszeniach Polaków - powiedział polityk. Dodał, że na początku przyszłego miesiąca odbędzie się weryfikacja, czy wszystkie elementy korekt zostały wprowadzone.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.  
Dodano: Środa, 12 stycznia 2022 (21:08)
Źródło: Polsat News- Polsat News
Reklama