Michał Dworczyk w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, był gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Michał Dworczyk: Minister cyfryzacji jest potrzebny, myślę, że wkrótce poznamy jego nazwisko

"W tej chwili pełni obowiązki ministra cyfryzacji pan premier Mateusz Morawiecki. Myślę, że wkrótce poznamy tego ministra, który już będzie zarządzał docelowo resortem" - powiedział w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Michał Dworczyk. Szef kancelarii premiera dodał, że nie wie dokładnie kiedy to się stanie. "To dlatego, że nie ma tego kandydata?" - dopytywał Marcin Zaborski. "Premier prowadzi szereg aktywności (…), w związku z tym wyłanianie i powołanie ministra, jeżeli się odsunie o tydzień czy dwa, nie jest niczym nadzwyczajnym" - odpowiedział gość RMF FM, który podkreślił również, że nowy minister jest potrzebny, ponieważ koordynowanie prac resortu przez Mateusza Morawieckiego to sytuacja przejściowa i w tej formie jest ona akceptowalna.

W Popołudniowej rozmowie w RMF FM pojawił się także temat specjalnego zespołu do zarządzania kryzysowego, wizerunkowego w kancelarii premiera. "Nic o tym nie wiem (aby taki zespół miał powstać - przyp. red.). Jest w kancelarii premiera Centrum Informacji Rządowej, jest Departament Komunikacji Strategicznej. Te komórki pracują na rzecz pana premiera i przekazują informacje. I oczywiście zawsze jest tak, że należy poprawiać i cały czas doskonalić funkcjonowanie tego rodzaju podmiotów, ale nic nie słyszałem o tym, żeby miały być tworzone jakieś nowe struktury" - wyjaśnił Dworczyk.

"Czy Antoni Macierewicz wciąż ma swój gabinet w MON"? – pytał swojego gościa Marcin Zaborski. "Nie mam takiej wiedzy" - odpowiedział szef kancelarii premiera i dodał: "Nie zdziwiłbym się, gdyby pan minister, który jest znany ze swojej pracowitości był codziennie na Klonowej, ponieważ tam pracuje podkomisja smoleńska, której przewodniczy. (...) Minister Błaszczak jasno powiedział, dlaczego zmienił siedzibę, w której funkcjonuje: chce być blisko swoich współpracowników, chce w sposób dynamiczny zarządzać resortem. Dla mnie to jest przekonująca odpowiedź".
Dodano: Środa, 14 lutego 2018 (18:57)
Źródło: RMF

Reklama