Michał Dworczyk: Jeśli EMA zatwierdzi szczepionkę, to 26 grudnia do Polski dojedzie 10 tys. dawek

„Jeżeli dzisiaj Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdzi szczepionkę firmy Pfizer, to wszystko wskazuje, że 26 grudnia wieczorem do Polski dojedzie pierwsze blisko 10 tys. dawek szczepionki. 27 grudnia zaszczepionych zostanie pierwszych 10 tys. osób” – powiedział Michał Dworczyk. W Porannej rozmowie w RMF FM poruszono również kwestie kwarantanny narodowej, która ma w Polsce obowiązywać od 28 grudnia. "Według mojej wiedzy, dziś zostanie opublikowane stosowne rozporządzenie" - zapowiedział gość Roberta Mazurka. Dworczył na antenie RMF FM skomentował także najnowszą decyzję rządu: zawieszenie lotów z Wielkiej Brytanii do Polski, związaną z pojawieniem się nowego szczepu koronawirusa w tym kraju. "To po to, aby osoby, które są już na lotniskach mogły przylecieć do Warszawy".

Robert Mazurek pytał swojego gościa również o kwestie finansowe. Kiedy rząd przedstawi zapowiadane od lutego przepisy dotyczące rekompensat za wzrostu cen prądu? "Nie wiem, na jakim etapie procedowania jest ta sprawa" - unikał odpowiedzi minister i odesłał naszego dziennikarza do wicepremiera Jacka Sasina, który jednak do kilku miesięcy nie odpowiada za tę sprawę - zajmuje się nią minister klimatu.
Dworczyk pytany o dwa miliardy złotych wsparcia dla mediów publicznych zapisane w budżecie państwa na 2021 rok mówił, że stanowisko rządu jest niezmienne. "Będziemy konsekwentnie stali na stanowisku, że media publiczne w Polsce są potrzebne, (...) w związku z tym budżet państwa polskiego musi uwzględniać ich funkcjonowanie" - tłumaczył. "To nie jest do końca widzimisię polityczne. To są decyzje dotyczące budżetu państwa" - zaznaczył gość RMF FM.
Dodano: Poniedziałek, 21 grudnia 2020 (11:32)
Źródło: RMF

Reklama