Mamed Khalidov ma płuca 23-latka

- Trzeba robić badania, trzeba dbać o swoje płuca i wiedzieć, co się z nimi dzieje. Tym bardziej trenując. Często robimy badania związane z płucami podczas wysiłku i pracujemy nad poszerzeniem płuc. W tym celu zakładamy również maski – mówi Mamed Khalidov, gwiazda Federacji KSW oraz ambasador akcji Płuca Polski.

W sporcie, który wykonuje Mamed Khalidov, bardzo ważna jest kondycja fizyczna. Gwiazda Federacji KSW chce też do dbania o swoje zdrowie przekonać Polaków. Mamed Khalidov został ambasadorem akcji Płuca Polski i wykonał badania, które pokazały ile mają lat jego płuca.

- Okazało się, że mam płuca 23-latka – mówi Mamed Khalidov. – To nic nie boli i lepiej wcześniej się sprawdzać i coś wykryć. Dbajmy o swoje zdrowie i odstawmy papierosy, bo to jest największe zło, które może być – dodaje. Badanie spirometryczne, które wykonał Mamed Khalidov pozwala m. in. na rozpoznanie POChP, choroby która zajmuje czwarte miejsce wśród najczęstszych przyczyn zgonów, a w Polsce z jej powodu rocznie umiera ok. 17 tys. osób.
Dodano: Czwartek, 19 listopada 2015 (11:22)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv
Więcej na temat:KSW
Reklama