Barbara Nowacka gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej, była gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

„Mam wiele wspólnych tematów z Ryszardem Petru, ale czy są to rozmowy o zakładaniu partii?"

„Mam wiele wspólnych tematów z Ryszardem Petru, ale czy są to rozmowy o zakładaniu partii? Nie zakłada się partii dlatego, że z kimś chce się współpracować, tylko dlatego, że jest jakiś pomysł, coś do zrobienia” – mówiła w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Barbara Nowacka. Liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska oceniła, że „na razie sytuacja w Nowoczesnej i okolicach jest taka, że dobrze, żeby sami wokół siebie uporządkowali - czego chcą i kto gdzie jest”. Czy może powstać partia Nowackiej, Petru i Biedronia? „Przecież sam pan wie, że to brzmi zabawnie” – odpowiedziała Marcinowi Zaborskiemu.

Była również pytana o relacje między poszczególnymi środowiskami lewicowymi, w tym Sojuszem Lewicy Demokratycznej. „Nie rozmawiam z panem Włodzimierzem Czarzastym. Nie mam za bardzo o czym. Prowadzi specyficzny rodzaj polityki, która polega na obrażaniu wszystkich, personalnych atakach. Ja nie widzę powodu, żeby narażać się na kontakty z taką osobą” – tłumaczyła Nowacka.

W rozmowie zdradziła, że trwają zaawansowane rozmowy na temat koalicji Inicjatywy Polskiej, Partii Razem i ruchów miejskich w samorządach. „Mam nadzieję, że uda się chociażby w samorządzie warszawskim wystawić wspólną listę” – stwierdził gość RMF FM.
Dodano: Piątek, 18 maja 2018 (18:51)
Źródło: RMF

Reklama