Małopolska po burzach: "Straty mogą sięgnąć nawet 100 mln zł". Wojewoda Kmita w "Gościu Wydarzeń"

- Cały czas samorządy szacują straty. W tej chwili liczymy, że mogą sięgnąć one nawet 100 mln złotych. To ogromne straty w infrastrukturze, uszkodzone lub całkowicie zerwane mosty, domostwa. Tylko w Nowej Białej mieliśmy do czynienia z uszkodzeniem prawie 80 budynków. Poprzez urząd wojewódzki wypłaciliśmy już środki z budżetu państwa mające wspierać odbudowę poszczególnych nieruchomości o wartości 4,5 mln zł - wyjaśnił na antenie Polsat News małopolski Wojewoda, Łukasz Kmita.
Zaznaczył, że sytuacja pogodowa ustabilizowała się, "choć z niepokojem patrzymy na niebo".   - Tylko w ciągu jednego miesiąca straż pożarna otrzymała prawie 8 tys. zgłoszeń dotyczących niekorzystnych zjawisk meteorologicznych. W ubiegłym roku tych wszystkich wyjazdów było 8700 - podał wojewoda mazowiecki. Zaznaczył, że sytuacja pogodowa ustabilizowała się, "choć z niepokojem patrzymy na niebo".
- Tylko w ciągu jednego miesiąca straż pożarna otrzymała prawie 8 tys. zgłoszeń dotyczących niekorzystnych zjawisk meteorologicznych. W ubiegłym roku tych wszystkich wyjazdów było 8700 - podał wojewoda małopolski w rozmowie z Piotrem Witwickim.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Dodano: Wtorek, 20 lipca 2021 (20:30)
Źródło: Polsat News- Polsat News
Reklama