Ewa Malinowska-Grupińska w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy, była gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Malinowska-Grupińska o budowanym pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej: Jest wiele uchybień prawnych

"Jest wiele uchybień prawnych w stosunku do budowy (pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej), która została podjęta (na pl. Piłsudskiego). Warszawski ratusz zgłosi się w normalnym trybie do wojewody, aby te uchybienia usunął" - powiedziała w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Ewa Malinowska-Grupińska. Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy dodała, że zaraz po katastrofie w 2010 roku ogromny wysiłek w celu wybudowania monumentu podjął Bronisław Komorowski. "Żeby coś takiego się stało, trzeba, aby wszyscy chcieli nad tym pracować. Jeśli druga strona odmawia wspólnej pracy, to to jest bardzo trudne" - powiedział gość RMF FM. Malinowska-Grupińska podkreśliła także, że PO "nie będziemy budować pomnika w kontrze i sprzeciwie do PiS-u". "Taki pomnik może powstać wyłącznie w konsensusie i zgodzie społecznej" - wyjaśniła. "Jestem pewna, że wszyscy chcą tego pomnika" - powiedziała szefowa warszawskiej Rady Miasta.

W Popołudniowej rozmowie w RMF FM pojawił się także wątek monumentu byłego prezydenta RP. "Czy warszawska PO popiera pomysł budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego?" - dopytywał swojego gościa Marcin Zaborski. "To jest dobre pytanie. Ja myślę, że w sytuacji, kiedy mamy już tak dużo upamiętnień Lecha Kaczyńskiego, (to) bym się zastanawiała" - stwierdziła Malinowska-Grupińska.
Dodano: Poniedziałek, 12 lutego 2018 (19:10)
Źródło: RMF

Reklama