Makijaż studniówkowy powinien być naturalny

Styczeń i luty to czas studniówek! Tym tradycyjnym zabawom towarzyszą liczne przesądy, jak ten o czerwonych majtkach. Ale "odpowiednia" bielizna to nie wszystko! Równie ważny jest odpowiedni makijaż.

Precyzyjne kreski o charakterystycznym kształcie, smoky eyes w kolorze pudrowego różu połączonego z szarością lub brązem i matowe usta – to trendy obowiązujące w tegorocznym makijażu studniówkowym. Zdaniem wizażystów, licealistki powinny pamiętać, że w ten wieczór mają wyglądać elegancko i skromnie, a nie krzykliwie i wyzywająco. Specjaliści radzą także, by odpowiednio wcześnie zadbać o cerę i w ostatniej chwili nie eksperymentować z kosmetykami.

– Perfekcyjna cera to zasługa podkładu matującego o przedłużonej trwałości, który zapewni przepiękny efekt wygładzenia skóry na wiele godzin. Oko powinno być romantyczne, eleganckie i subtelne. Zrezygnujmy z mocnych, grubych kresek na rzecz kresek, które są charakterystyczne, na przykład kreska jaskółka lub kreska strzałka. Polecam również makijaż, który będzie charakteryzował się makijażem oka wycieniowanego. Makijaż ust zostawiamy raczej delikatny, ponieważ usta nie mogą być wulgarne. Należy pamiętać, aby makijaż był wyważony, elegancki i z klasą – mówi Paweł Borkowski, wizażysta marki Douglas.
Dodano: Poniedziałek, 27 stycznia 2014 (09:28)
Źródło: Newseria Lifestyle- Newseria Lifestyle

Reklama