Majówkowe okazje. Jak zaoszczędzić na przelocie?

Tegoroczna majówka jest nietypowa, dlatego, że mamy aż dwa wolne długie weekendy. - Jeżeli polujemy na okazje lotnicze, warto się zastanowić, nie tylko nad pierwszym weekendem, ale także nad drugim, który wypada w okresie Bożego Ciała. Wówczas na biletach możemy oszczędzić nawet 60 procent – mówi Izabela Ostrowska z portalu Fru.pl.

Wśród najpopularniejszych kierunków na tegoroczną majówką królują europejskie stolice. Polacy coraz chętniej wypoczywają w zagranicznych metropoliach. „City break”, czyli krótki urlop w mieście, to coraz popularniejszy sposób spędzania urlopu. Z jednej strony dla Polaków kuszące są ceny, bo taki wyjazd może kosztować nawet 500 zł włącznie z przelotem i zakwaterowaniem, z drugiej strony pociąga mnogość atrakcji. Do najpopularniejszych kierunków należą Londyn, Paryż, Rzym i Mediolan.

Cztery wolne dni to świetna okazja, aby nie tracić zbyt wiele urlopu i już teraz pozwolić sobie na wakacje. Oprócz popularnych stolic świetnym kierunkiem na taki wypad mogą okazać się również europejskie wyspy. W tym roku wyspiarskim hitem okazuje się Malta. Ta coraz popularniejsza wśród podróżników wyspa kusi nie tylko plażami i wspaniałą pogodą. Wśród innych wysp, które zdecydowanie warto odwiedzić, ekspert wymienia także Majorkę, Sycylię oraz Teneryfę.

Tanio i bezpiecznie - gdzie teraz jechać na urlop? Dyskutuj na żywo [TUTAJ]
Dodano: Środa, 20 kwietnia 2016 (17:15)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv
Więcej na temat:urlop | majówka 2016 | tanie loty
Reklama