Magda Gessler bez prestiżowej gwiazdki Michelin. Co o tym sądzi?

Restauratorzy na całym świecie marzą o prestiżowej gwiazdce Michelin. To swoisty znak jakości przyznawany najlepszym lokalom na całym świecie przez autorów słynnego Przewodnika Michelin. W Polsce gwiazdką może poszczycić się tylko jedna restauracja - Atelier Amaro prowadzone przez Wojciecha Modesta Amaro.

Magda Gessler, prowadząca "Kuchenne rewolucje" i jurorka polskiej edycji "MasterChefa", a także właścicielka kilku restauracji, sama nigdy gwiazdki nie dostała. Podkreśla jednak, że jej lokale - U Fukiera i AleGloria - mają rekomendację słynnego przewodnika (tzw. symbole sztućców).

- Gwiazdka Michelin jest to jednak pewnego rodzaju tortura. Zobowiązuje, by być na miejscu; tam jest ogromna dyscyplina. Lubię inne restauracje, bardziej biesiadne - wyjaśnia Gessler.

Magda Gessler postanowiła stworzyć natomiast swoje własne nagrody jakości - Poziomki. Restauratorka uważa, że w Polsce jest wiele restauracji, które powinny być w pewien sposób doceniane i wyróżniane. W niedawno wydanej publikacji przyznała swoje Poziomki 101 lokalom, które z całego serca rekomenduje miłośnikom dobrej kuchni.
Dodano: Czwartek, 17 lipca 2014 (09:31)
Źródło: Newseria Lifestyle- Newseria Lifestyle

Reklama