Łukasz Szumowski gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

Gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie RMF FM był Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Łukasz Szumowski: Pilot e-recept rozpocznie się w lutym, e-zwolnienia planowane są na lipiec, a w przyszłym roku zaczną pracować sekretarki medyczne

"Zaczynamy pracować (nad informatyczną kartą zdrowia) w CSIOZ (Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia - przyp.red.). Kiedy ją będziemy mieli? Nie odpowiem konkretnie. E-recepty - rozpoczynamy pilota w lutym i w przyszłym roku każdy pacjent wszędzie w Polsce będzie mógł już korzystać z e-recepty. E-zwolnienia, jak wiemy, są planowane na lipiec" - tak o planach swojego resortu w kontekście informatyzacji zdrowia mówił na antenie RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak dodał, sekretarki medyczne zaczną pracować w przyszłym roku. "Trzeba będzie mieć szkolenie w zakresie ochrony danych osobowych, na pewno trzeba będzie mieć szkolenie w zakresie systemów informatycznych o ochronie zdrowia. Natomiast to nie chodzi o to, aby robić studia w kierunku sekretarki medycznej" - wyjaśnił gość Marcina Zaborskiego w internetowej części Popołudniowej rozmowy.

"Czy podpisuje się pan pod pomysłem upaństwowienia ratownictwa medycznego?" - pytał swojego gościa Marcin Zaborski. "Tak, podpisuję się, co nie oznacza zamknięcia prywatnych karetek. Robimy służbę państwową. Tak, jak trudno sobie wyobrazić, żeby policja była prywatna albo straż pożarna była prywatna. Służba ratownictwa medycznego to kluczowy element dla bezpieczeństwa Polski i Polaków. Chcielibyśmy, żeby tutaj była odpowiedzialność po stronie państwa" - zadeklarował minister Szumowski.
Dodano: Czwartek, 8 lutego 2018 (18:54)
Źródło: RMF

Reklama