Libicki o Polskim Ładzie: Jak są dwa dobre rozwiązania i dziesięć złych, to trzeba być przeciwko

“Jeszcze nie przeczytałem (ustaw podatkowych Polskiego Ładu – przyp. red.), ale wiem, że są bardzo skomplikowane i że jeżeli Polski Ład wejdzie w życie, to uderzy w polskich przedsiębiorców” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM senator PSL-Koalicji Polskiej Jan Filip Libicki. Na uwagę, że jak może wiedzieć o szkodliwości ustawy jeśli ich nie czytał, stwierdził, że słyszy głosy przedsiębiorców, którzy “ciężko się tego boją”. “Gdybyśmy rozmawiali tylko o podniesieniu kwoty wolnej od podatku, to byłbym za” – dodał. „Jeżeli w jednym pakiecie ustaw zapisze się dwa dobre rozwiązania i dziesięć rozwiązań złych, to nie ma innego wyjścia, jak głosować przeciwko takiej ustawie” – podkreślił senator.
My słyszeliśmy od 2015 roku jak Grupa Wyszehradzka wspaniale działa na arenie międzynarodowej, jak jedna pięść. A tu się okazuje, że poszczególne palce tej pięści są ze sobą w głębokim sporze. Uważam, że powinniśmy się dogadać z Czechami i doprowadzić do sytuacji, w której Czesi wycofają tę sprawę - tak senator komentował sprawę kopalni Turów.
Zapytany o to, czy Polska powinna płacić karę zarządzaną przez Trybunał Sprawiedliwości UE, polityk odpowiedział: Jeżeli jest wyrok, który powinniśmy uznawać, te 500 tys. euro dziennie, to musimy je płacić.
Dodano: Czwartek, 7 października 2021 (10:48)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama