Łepkowska: Hejt na artystów jest sterowany i sponsorowany

"Hejt na artystów jest wywołany przez producentów i importerów sprzętu elektronicznego" - uważa Ilona Łepkowska. Ten hejt - jej zdaniem - jest sterowany, kontrolowany i opłacany przez tych producentów. Robert Mazurek dopytywał, czy w takim razie przykładem tego jest głośna w ostatnim czasie krytyka ze strony Krzysztofa Stanowskiego - Ja myślę, że tak - odpowiedziała scenarzystka.
W internetowej części rozmowy Robert Mazurek dopytywał Ilonę Łepkowską, dlaczego kupując papier do ksero trzeba płacić opłatę reprograficzną - "Dlatego, że na tym papierze do ksero ktoś ściągnąwszy książkę z Internetu albo kupiwszy ją w księgarni (...) powiela ją w 40-tu egzemplarzach dla swoich kolegów."- argumentowała.
Prowadzący Poranną Rozmowę w RMF FM dopytywał także, dlaczego biedni artyści nie mogą jak inni ludzie pójść do opieki społecznej. - "Mogą i chodzą" - odpowiedziała Ilona Łepkowska - "Praca artysty jest pracą szczególną, aby ją wykonywać należy mieć talent, umiejętności itd. (...) Nie jest tak, że jak ktoś nie sprzedaje drogo swojej twórczości, to jest palantem a nie twórcą." - dodała scenarzystka.
Dodano: Poniedziałek, 10 maja 2021 (16:00)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama