Kwaśniewski w "Gościu Wydarzeń": Zdrowy rozsądek nakazuje, abyśmy się szczepili

Aleksander Kwaśniewski odniósł się do decyzji prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, o tym, że niezaszczepieni nie wejdą do restauracji, kawiarni, ani nie będą mogli podróżować samolotami oraz pociągami. Bogdan Rymanowski zapytał byłego prezydenta, czy tego typu regulacje można by było wprowadzić w Polsce, na podstawie Konstytucji, której Kwaśniewski jest współautorem.
- Konstytucja daje nam wiele wolności, ale także nakłada wiele obowiązków. Myślę, że zdrowy rozsądek nakazuje, abyśmy się szczepili i aby dobywać w miejscach, w których jest bezpiecznie - czyli tam, gdzie ludzie się szczepią - stwierdził Kwaśniewski.
- Parę dni temu byłem w Austrii i nie zostałem wpuszczony do restauracji, bo zapomniałem telefonu z paszportem covidowym. Musiałem wracać do hotelu i wziąć ten dokument ze sobą. Musiałem go pokazać, niezależnie od tego, że byłem z byłym kanclerzem Austrii - wspomniał były prezydent.
Odnosząc się do programu szczepień, Kwaśniewski stwierdził, że powinny być one "elementem zdrowego rozsądku, umowy społecznej". - Jeżeli nie jestem zaszczepiony, jeżeli z mojej strony płynie zagrożenie dla otoczenia, no to rezygnuję z tych przyjemności. Jestem niezaszczepiony, nie mogę wejść do restauracji. To jest mój wybór, to jest też wolność - powiedział były prezydent w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Dodano: Wtorek, 13 lipca 2021 (20:25)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama