Krzysztof Czabański o abonamencie RTV: Obecny system jest niewydajny i niesprawiedliwy

„To duże święto z punktu widzenia tego, co się w Polsce stało, zmieniło, otwarcia możliwości itd. Ale czy powinno być to święto państwowe? Trudno odpowiedzieć mi na to pytanie” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Krzysztof Czabański, zapytany o przypadającą na dziś 29. rocznicę częściowo wolnych wyborów w Polsce.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych skomentował także wypadającą dziś rocznicę odwołania rządu Jana Olszewskiego w 1992 roku. „(To była – Red.) próba, żeby dalej się nie rozlało to, co miało się stać, m.in. lustracja, którą chciano zablokować, bo za lustracją mogły pójść o wiele poważniejsze zmiany” – ocenił poseł klubu PiS. „Obecny system jest niewydajny i niesprawiedliwy (…). 2 lata temu złożyłem w Sejmie projekt, który naprawiał ten system abonamentowy. Od 2 lat zajmuje się tym Ministerstwo Kultury. Powinien być nowy system finansowania mediów publicznych, bo ten obecny jest zły” – tak z kolei Krzysztof Czabański skomentował kwestie możliwych zmian w sprawie abonamentu RTV.

W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Robert Mazurek pytał swojego gościa o wyniki sondażu dla „Rzeczpospolitej”, z którego wynika, że prawie połowa pytanych akceptuje stosowanie klapsów wobec dzieci. „Ja bym się znalazł się w tej grupie, że bym akceptował klapsa jako sposób karcenia” – stwierdził Krzysztof Czabański. „Dzieci należy rozpieszczać, ale klaps nie przeszkadza w tym – czasem pomaga” – uznał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Parlamentarzysta ocenił również sprawę romansu posła Stanisława Pięty. „Nie odniosłem wrażenia, żeby on był problemem. Strona obyczajowa jest wizerunkowo bardzo niekorzystna” – mówił. „Pewne rzeczy z tej sprawy możemy zostawić samemu posłowi, niech przeprowadzi rachunek sumienia i wyciągnie wnioski” – dodał Czabański.
Dodano: Poniedziałek, 4 czerwca 2018 (12:59)
Źródło: RMF

Reklama