DW: Wideo dnia
- Zobacz film Ta kawiarnia w Teheranie nie przynosi zysku. Ma przede wszystkim integrować. Zatrudnia 40 osób z zespołem Downa i autyzmem.
- Zobacz film Wille zwane "Yali" zbudowane przez ostatnie 300 lat po europejskiej i azjatyckiej stronie Cieśniny Bosforskiej należą do najdroższych i najbardziej ekskluzywnych. To duma Stambulu, lecz kryzys gospodarczo-walutowy zmusza dziś wielu właścicieli do sprzedaży tych luksusowych pałaców.
- Zobacz film Coraz częściej dochodzi do ataków na ukraińskich Romów. W obawie przed zemstą rodziny nie informują policji. Kto przerwie ten zaklęty krąg?
- Zobacz film 10 lat temu były uczeń zastrzelił w szkole 15 osób. Wśród nich była córka Giseli Mayer.
- Zobacz film Kupują czy wynajmują? Sprawdźmy za ile tak naprawdę mieszka się na Starym Kontynencie. #EUROPEO
- Zobacz film Prozaiczna rzecz - mycie. Co w tym ciekawego? Bardzo wiele! Bo kto wie, że wanny służyły nie tylko do kąpieli, ale i pogrzebu? Albo że używano umywalek na bieżącą wodę, gdy bieżącej wody nie było? Ta historia jest fascynująca.
- Zobacz film Zapytaliśmy Niemców, dlaczego w kraju rządzonym od dekad przez kobietę, nie ma partii kobiet? Zobaczcie, co odpowiadali nasi sąsiedzi.
- Zobacz film Miejsce, gdzie król chodzi piechotą i do którego pisano ody. Tam odbywano spotkania towarzyskie i załatwiano (dosłownie) najważniejsze sprawy. Latryna, sedes, toaleta. Poznajmy ich barwną przeszłość, pokazaną w Muzeum Historii Higieny w Zülpich w Nadrenii Północnej-Westfalii.
- Zobacz film Na uniwersytecie w Margburgu pracuje pierwszy w Niemczech robot-wykładowca.
- Zobacz film #fourgenerations challenge podbija świat i instagram. Zapoczątkowano go w Chinach. Chodzi o wielopokoleniowy portret rodzinny. Czytelnicy DW przysłali zdjęcia własnych rodzin. Niesamowite!
- Zobacz film Demonstracje są ważnym elementem kultury politycznej w Europie. Mobilizacja rozpoczyna się prawie zawsze w mediach społecznościowych, których nie kontrolują politycy. #EUROPEO
- Zobacz film Bakterie produkujące nieszkodliwe dla środowiska barwniki - na to rozwiązanie branża modowa i ekolodzy czekają od lat.
- Zobacz film Bezdomni w Berlinie czują się niewidoczni. "Można krzyczeć" - nie reagują" - mówi René. Tylko jeden człowiek go słucha.
- Zobacz film Na przekór stereotypom panującym w świecie muzyki klastycznej meksykańska piękność Alondra de la Parra została dyrygentką renomowanej australijskiej orkiestry.
- Zobacz film Mieszkańcy Rzymu mają już dość. Piętrzące się na ulicach śmieci psują wizerunek miasta. Ale władze nie przejmują się i problemu nie widzą.
- Zobacz film Kieszonkowcy, handlarze narkotyków, mordercy. W poprawczaku w rosyjskiej miejscowości Serafomovka mieszka 70 chłopców. Jak wygląda ich codzienność?
- Zobacz film Alkohol i tuningowane auta - horror kolońskiej drogówki. Większości wypadków dałoby się uniknąć, uważają policjanci, którzy codziennie patrolują ulice miasta.
- Zobacz film Dziewczynka, której zdjęcie zrobiono podczas wojny w Wietnamie, stała się jedną z najsławniejszych ofiar wojennych wszech czasów. Teraz opowiada o swoich dramatycznych przeżyciach.
- Zobacz film Odłożyli brewiarze, złapali za narty. Księża to całkiem nieźli narciarze!
- Zobacz film Chleb jest zbyt "sexy", by trafić na śmietnik - mówi pewien niemiecki piekarz i sprzedaje pieczywo "z recyklingu". Korzysta przy tym z aplikacji, która pośredniczy pomiędzy restauracjami, a osobami gotowymi późno wieczorem kupić za niewielką kwotę porcję jedzenia, które w przeciwnym razie wylądowałoby na śmietniku.
Krótka historia toalety
Miejsce, gdzie król chodzi piechotą i do którego pisano ody. Tam odbywano spotkania towarzyskie i załatwiano (dosłownie) najważniejsze sprawy. Latryna, sedes, toaleta. Poznajmy ich barwną przeszłość, pokazaną w Muzeum Historii Higieny w Zülpich w Nadrenii Północnej-Westfalii.
Więcej na temat:toalety