Krągłe znaczy piękne! Lansują nowy ideał

W wielu zakątkach Afryki pełniejsze kształty są uważane za atrybut kobiety idealnej. Ale i na ten kontynent docierają zachodnie wzorce, promujące szczupłe (a czasem wręcz wychudzone) supermodelki. Widać to zwłaszcza w Gabonie, gdzie coraz więcej kobiet chce mieć sylwetkę rodem z wybiegu. W wyborach miss tego kraju startują coraz chudsze dziewczyny…

Na takie postawy nie zgadza się Larissa Mbounghou, założycielka i przewodnicząca stowarzyszenia krągłych kobiet. Stawia sobie ono za cel przekonywanie mieszkanek Gabonu, że „duże jest piękne”! – Organizujemy specjalne sesje zdjęciowe, podczas których profesjonalni fryzjerzy i wizażyści wydobywają z krągłych pań ich piękno. Zapraszamy kobiety na wspólne wypady na basen i pikniki. Namawiamy je do uczestnictwa w pokazach mody – mówi Larissa, która po urodzeniu dziecka sama miała problem z akceptacją swojego zmienionego ciała.

Pomysł Larissy spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. Gabonki o obfitych kształtach nie chcą czuć się społecznie wykluczone! Wkrótce planują zorganizować własne wybory miss.
Dodano: Środa, 14 stycznia 2015 (11:49)
Źródło: AFP- AFP

Reklama