Kowal: Za rok wybory, trzeba usunąć ten rząd

"Mateusz Morawiecki wchodzi do historii jako premier biedy. Razem z Glapińskim, jako szefem Narodowego Banku Polskiego, (są – przyp. red.) odpowiedzialni za inflację i ludzkie nieszczęścia" – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej. "My mamy prostą, krótką propozycję, inaczej dzisiaj nie da się już tego zrobić – za rok wybory, trzeba usunąć ten rząd" – dodawał gość Pawła Balinowskiego.

W internetowej części rozmowy Paweł Kowal ocenił, że Jacek Kurski całkowicie zdemolował media publiczne. "To trzeba będzie zmienić, dlatego, że telewizja finansowana z pieniędzy publicznych, dzisiaj już wprost z budżetu nie może być nośnikiem nieszczęścia i nienawiści (...) Tak nienawistnej telewizji jak obecnie moim zdaniem nie było w całej historii III Rzeczpospolitej" - powiedział poseł Koalicji Obywatelskiej.

Dodał, że nawet w czasach Jerzego Urbana długofalowo nie było "takich ataków nienawiści", jak obecnie w TVP. "Były bolesne momenty, jak np. szczucie na księdza Jerzego (Popiełuszkę - przyp. red.) , ale generalnie już w ostatniej fazie komuny ta telewizja była dużo spokojniejsza jeżeli chodzi o propagandę niż obecnie" - zaznaczył Kowal.

Paweł Balinowski zapytał też swego gościa o propagandowe nagranie Gazpromu pt. "To będzie długa zima", w którym koncern grozi Europie odcięciem gazu. Zdaniem Pawła Kowala to dowód na to, że sankcje nałożone na Rosję działają. "Wystraszyli się sankcji (...) Oni maja dane ekonomiczne, zdają sobie sprawę, że sankcje zaczęły działać, że to jest dla nich groźne. Nasza odpowiedź powinna być prosta: spokój, sankcje, solidarność. Jak Unia będzie solidarna, to sobie da radę" - podkreślił poseł KO.
Dodano: Wtorek, 6 września (20:48)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama