Paweł Kowal w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Paweł Kowal, historyk, publicysta, były wiceszef MSZ w rządzie PiS, był gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Kowal o konflikcie dyplomatycznym Polski i Izraela: To jest trochę absurdalny spór

„Ja zawszę odwołuję się do Jana Olszewskiego, który w tych sprawach ma bardzo zdroworozsądkowe podejście. On mówi: "To jest absurdalny spór". To jest trochę absurdalny spór. Dużą rolę odgrywa tutaj wewnętrzna polityka. To pokazuje, że jesteśmy dosyć podobni” – tak o napięciu dyplomatycznym między Polską i Izraelem w Popołudniowej rozmowie w RMF FM mówi Paweł Kowal, historyk, publicysta, były wiceszef MSZ w rządzie PiS.

„Bezpośrednia wina jest po stronie byłego ministra finansów Lapida. On napisał tweeta” – ocenia członek Polskiej Akademii Nauk. Odnosząc się do treści nowelizacji ustawy o IPN, członek Polskiej Akademii Nauk uważa, że ma ona dużo wad: „Ta ustawa jest źle napisana. Jest niemądrze napisana i trzeba się do tego przyznać” – mówi „Co powinien zrobić prezydent? Zastanowić się, posłuchać argumentów osoby, która jest autorytetem. Powinien przeczytać wywiad z Janem Olszewskim” – radzi Kowal.
Dodano: Czwartek, 1 lutego 2018 (19:06)
Źródło: RMF

Reklama