Kosiniak-Kamysz w "Gościu Wydarzeń" o dodatku energetycznym: Jak najszybciej głosować

Bogdan Rymanowski zapytał Władysława Kosiniaka-Kamysza o wsparcie dla osób, które zmagają się wysokimi cenami energii. Rząd zapowiedział pomoc dla tych, którzy ogrzewają domy innymi źródłami energii niż węgiel, ale do tego potrzebne są odpowiednie rozwiązania prawne. Sejm według harmonogramu prac ma się zebrać w połowie września.

Polityk uważa, że posiedzenie powinno odbyć się wcześniej. - Sytuacja w różnych grupach społecznych jest bardzo niebezpieczna. Rachunki przychodzą teraz. Sejm powinien się zebrać, marszałek może zarządzić Sejm zdalny, więc żebyśmy jak najszybciej głosować nad dodatkiem energetycznym - powiedział w "Gościu Wydarzeń".

Rządzący tłumaczą się, że ustawa o dodatku energetycznym jest skomplikowana. - Ale to zmieniają retorykę. Na początku swoich rządów byli zdolni w ciągu 24 godzin przeprowadzać reformę wymiaru sprawiedliwości. Jak to się skończyło, dobrze wiemy. Teraz są fanami konsultacji społecznych, których nigdy wcześniej nie przeprowadzali. Jeśli trzeba pomóc, my jesteśmy gotowi do pomocy. Pracujemy nad ustawą - zapewniał polityk. Propozycja PSL ma być gotowa 22 sierpnia i ma dotyczyć pomocy dla przedsiębiorstw zmagających się z wysokimi cenami energii.
Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2022 (20:22)
Źródło: Polsat News- Polsat News
Reklama